Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Po służbie przyczynił się do zatrzymania poszukiwanego 33-latka

2019-01-30 10:46:29 (ost. akt: 2019-01-30 11:29:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Kętrzyński policjant – na co dzień pełniący służbę na stanowisku oficera dyżurnego - wykazując się ogromną czujnością, będąc w czasie wolnym od służby rozpoznał i przekazał patrolowi policji poszukiwanego 33-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę 3 miesięcy i 25 dni pozbawienia wolności za popełniane wykroczenia oraz oszustwo.

Policjant musi być czujny nie tylko w służbie, ale również poza nią. Tak jak pewien policjant – oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki, który będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic Kętrzyna rozpoznał pojazd oraz siedzącego za kierownicą poszukiwanego mężczyznę. Mieszkaniec miasta już po kilku minutach został zatrzymany przez policyjny patrol. Wizerunek poszukiwanego 33-latka oraz pojazd, którym się poruszał, policjant kojarzył z wcześniejszych zdarzeń z udziałem tego mężczyzny.

Kilka tygodni wcześniej za 33-latkiem został wystosowany nakaz doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego w związku z wieloma popełnionymi wykroczeniami. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta, gdy zupełnie się tego nie spodziewał. Poszukiwanego doprowadzono do komendy, gdzie przedstawiono mu kolejne zarzuty za popełnione czyny m.in. kierowanie pojazdem bez uprawnień. 33-latek najbliższe 3 miesiące i 25 dni spędzi w więzieniu.

Policjanci już nieraz udowodnili, że poza godzinami pracy, gdy zdejmują mundur, nadal są funkcjonariuszami i zależy im na bezpieczeństwie mieszkańców. Reagują na niebezpieczne sytuacje, zatrzymują osoby poszukiwane.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages