Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Powstaje Klub Seniora Granicy Kętrzyn

2019-01-23 11:40:00 (ost. akt: 2019-01-23 11:50:55)

Autor zdjęcia: archiwum KKS "Granica" Kętrzyn

Kętrzyńska Granica to najstarszy klub sportowy w mieście. Jego ponad 70 – letnią historię tworzyło wiele pokoleń zawodników, trenerów i działaczy.

Dziś w większości niestety zapomnianych. Aby dać tym ludziom możliwość sentymentalnego powrotu do lat sportowej aktywności, nawiązania przerwanych kontaktów czy też podzielenia się wspomnieniami i doświadczeniami z dawnych lat, a nawet ponownego włączenia się w działalność Granicy zrodziła się inicjatywa powołania do życia Klubu Seniora Kętrzyńskiego Klubu Sportowego Granica w Kętrzynie. Ważnym celem jego działania byłaby działalność edukacyjna w zakresie historii i dorobku Granicy wśród sympatyków kętrzyńskiego klubu oraz lokalnej społeczności, a także stworzenie dokumentacyjnej podstawy do wydania szerszej publikacji na temat minionych lat klubu. To także możliwość inicjowania innych działań na rzecz pamięci o tych, którzy odeszli już na zawsze - np. okolicznościowego memoriału, czy też innych przedsięwzięć tego typu. Wydaje się, że to jedna z ostatnich szans aby dzięki aktywności Klubu Seniora zachować dla potomnych wiedzę o minionych latach sportowej działalności kętrzyńskiego klubu, o ludziach którzy tworzyli jego historię , o sukcesach i porażkach tamtych lat.

W związku z tym wszystkich, którzy byli związani z losami kętrzyńskiej Granicy i ukończyli 60 rok życia ( z głosem doradczym również młodsi), a są zainteresowani udziałem w działalności Klubu Seniora zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 24 stycznia br. O godz. 17.00 w sali konferencyjnej MOSiR w Kętrzynie przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a.

Wiesław Sopyła

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages