Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Mały Pastuszek i Wielki Rozbójnik - jasełka z przesłaniem

2019-01-17 15:49:02 (ost. akt: 2019-01-17 16:17:56)

Autor zdjęcia: archiwum SP1 Kętrzyn

Grudzień i styczeń to miesiące, w których szkolne sale i sceny często zamieniają się w betlejemską stajenkę, a uczniowie wcielają się w role biblijnych postaci. Boże Narodzenie już za nami, ale jego radość i duch dziecięctwa trwa nadal.

Uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 1 razem ze swoją wychowawczynią, Agnieszką Dziemiańczyk 11 i 14 stycznia wystawili przedstawienie jasełkowe pt. „Mały pastuszek i wielki rozbójnik”. To historia pastuszka, który szuka Jezusa i zabiera z sobą dla Niego podarunki. Jednak kiedy w drodze spotyka zbłąkanego pieska i płaczącą dziewczynkę oddaje im prezenty przeznaczone dla Dzieciątka. Obserwuje to rozbójnik, który chce okraść pastuszka. Kiedy ujawnia swoje złe zamiary pastuszek dobrowolnie oddaje mu chleb i zabiera go do Betlejem. Maryja i Józef przyjmują pastuszka i rozbójnika, z wielką radością.

„Zobacz, kto do nas przyszedł, mój Syneczku! Ten dobry Pastuszek, co mleczko niósł w kubeczku i kołderkę ciepłą dla Ciebie miał, i kanapkę z szynką - ale wszystko rozdał. Pan Jezus widział Twoje dobre czyny. Najwięcej Bogu dajesz, dzieląc się z innymi!!”- Matka Boża pochwaliła dzielnego, dobrego pastuszka za zauważenie po drodze do Betlejem głodnego, biednego i zziębniętego.

Jasełka obejrzały 11 stycznia dzieci z przedszkola „Miś ” w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz 14 stycznia przedszkolaki z „Puchatka”. Małym widzom bardzo podobały się misternie przygotowane stroje, gra aktorska oraz umiejętności muzyczne i taneczne starszych koleżanek i kolegów.

Agnieszka Dziemiańczyk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monika #2665096 | 62.195.*.* 18 sty 2019 06:30

    Jasełka z Panią Agnieszką zawsze były z głębokim przesłaniem. Pięknym przesłaniem. Tak jak każde przedstawienia :) Gorąco pozdrawiam! :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages