Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Święto patrona cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie

2019-01-16 12:43:19 (ost. akt: 2019-01-16 12:52:48)

Autor zdjęcia: Andrzej

- Czas ofiarowany nam tutaj, na ziemi, jest ograniczony. Zachęcam, aby korzystać z niego jak najlepiej czyniąc dobro, nie zaniedbując swoich obowiązków - powiedział o. Hryhorij Jaremczuk w czasie obchodów święta patrona parafii greckokatolickiej w Kętrzynie.

W poniedziałek 14 stycznia br. w cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie, miała miejsce podwójna uroczystość. W tym dniu obchodzono nie tylko święto patrona cerkwi św. Bazylego Wielkiego, ale także nowy rok (według kalendarza juliańskiego).

W swoim kazaniu o. Hryhorij Jaremczuk OSBM skupił się na bożym darze jakim jest czas. - Czas ofiarowany nam tutaj, na ziemi, jest ograniczony. Zachęcam, aby korzystać z niego jak najlepiej czyniąc dobro, nie zaniedbując swoich obowiązków - podkreślił. Przypomniał również postać św. Bazylego Wielkiego - arcybiskupa Cezarei, doskonałego administratora oraz autora wielu dzieł teologicznych. Scharakteryzował jego działalność duszpasterską i charytatywną oraz wkład w tworzenie i propagowanie reguł zakonnych. Zachęcał wiernych do kierowania się w życiu wartościami chrześcijańskimi.

Na zakończenie proboszcz kętrzyńskiej parafii o. Igor Harasim OSBM podziękował duchownym z sąsiednich parafii, zaproszonym gościom oraz wiernym za przybycie i udział w uroczystości.
Andrzej Sydor

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: UA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages