Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kolejne punkty siatkarek z Wilkowa

2019-01-16 08:04:54 (ost. akt: 2019-01-16 08:50:01)

Autor zdjęcia: archiwum UKS Wilczek Wilkowo

12 stycznia w Olecku odbył się II turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport. Zawody odbywają się w czterech kategoriach: „dwójki” rocznik 2008 i młodsze; „trójki” rocznik 2007 i młodsze; „czwórki” rocznik 2006 i młodsze. W zespołach dziewcząt wystartowało razem 97 zespołów.

Zawodniczki z Wilkowa wystartowały w dwóch kategoriach w składach: „dwójki”: Fydrych Amelia, Klecan Sonia i „czwórek”: Masna Amelia, Rutkowska Aleksandra, Siewruk Aleksandra, Zalewska Magdalena, Zalewska Wiktoria.

W „dwójkach” dziewczęta walczyły wśród 48 drużyn i pokonały zespoły: w grupie UKS Olimp Bartoszyce 4; MOSiR Giżycko 5, następnie w 1/16 wygrały z MOSiR Kętrzyn 6 przechodząc do 1/8 gdzie pokonały SP4 Giżycko 2 i awansowały do ćwierćfinału. W 1/4 rozgrywek walcząc o awans do półfinału pokonały MOSiR Kętrzyn 3 i znalazły się w najlepszej czwórce zespołów, gdzie czekała na nie drużyna MOSiR Kętrzyn 1, z którą przegrały 1:2. W walce o III miejsce zmierzyły się z drużyną MOSiR Giżycko 2 i tutaj odniosły zwycięstwo ostatecznie zdobywając III miejsce w całym turnieju i kolejne 13 punktów do klasyfikacji generalnej. Po dwóch turniejach dziewczęta mają już 27 punktów i są bardzo bliskie awansu do finałowej ósemki mistrzostw województwa.

W „czwórkach” - dziewcząt, wystartowało 21 drużyn które grały systemem „brazylijskim” (drugi przegrany mecz eliminuje z dalszej gry w turnieju). Po pierwszym turnieju rozstawiono 8 drużyn. Wilkowo jako zespół nie rozstawiony rozpoczynał od I fazy rozgrywek gdzie pokonał Greenvolley 3 Ełk. Kolejnym pokonanym przeciwnikiem była rozstawiona drużyna MUKS Omega Mrągowo. Następny przeciwnik Salos Ełk 1 okazał się lepszy i po wyrównanym meczu Wilkowo zaliczyło pierwszą porażkę. Ostatnim bo drugim przegranym meczem naszej „czwórki” okazał się pojedynek z drużyną Mikro Ełk 1. Takie wyniki pozwoliły na zajęcie miejsca na pozycjach 9-16 za które otrzymaliśmy 7 pkt do rankingu rozgrywek wojewódzkich. W pierwszym turnieju dziewczęta również zdobyły 7 punktów, ale takie wyniki na razie, nie dają awansu do finałów.

Kolejny turniej dziewcząt odbędzie się w Giżycku w dniu 17 lutego 2019. W trakcie rozgrywek odbędzie się 5 turniejów eliminacyjnych, które wyłonią 8 zespołów finałowych walczących o mistrzostwo województwa i awans do rozgrywek centralnych.

Pierwsze punkty już na kontach naszych zespołów, oby tak dalej powodzenia.

Edward Szudzich

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages