Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Powiat "zagrał" na rekord

2019-01-14 12:19:50 (ost. akt: 2019-01-15 09:52:40)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Ponad 100 tysięcy złotych. To efekt zbiórki przeprowadzonej przez cztery sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie powiatu kętrzyńskiego.

Zobacz także: Pobiegli z Orkiestrą przeciwko cukrzycy Pobiegli z Orkiestrą przeciwko cukrzycy Już po raz trzynasty w całej Polsce w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się bieg "Policz się z cukrzycą". W pierwszej edycji zorganizowanej...
13 stycznia już od godz. 6.30 na ulicach Kętrzyna można było spotkać pierwszych kwestujących na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Ogółem tego dnia pieniążki zbierało ponad 70 zespołów kwestujących, czyli ok. 200 wolontariuszy.

Nowością była pierwsza edycja Kętrzyńskiego Biegu "Policz się z cukrzycą", w której wokół kętrzyńskiego jeziorka pobiegło ponad 130 uczestników z m.in. Bartoszyc, Szczytna oraz Kętrzyna i okolic. - Przyłączyliśmy się do tej akcji po raz pierwszy, ponieważ uznaliśmy to za słuszną ideę. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - nie kryje radości Marek Małagocki, Szef Sztabu WOŚP Kętrzyn.

Nie zabrakło też imprezy finałowej, która po latach powróciła do hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego. - Chcieliśmy, żeby było o nas znowu głośno i myślę, że ten cel zrealizowaliśmy. Na scenie wystąpili goście z Litwy i Rosji, ale nie zabrakło też naszych, kętrzyńskich talentów - mówi Janusz Mazurkiewicz, członek sztabu

Najważniejszym elementem programu była Wielka Licytacja, na której można było kupić wiele ciekawych rzeczy, przekazanych przez m.in. byłą Mistrzynię Europy i półfinalistkę Igrzysk Olimpijskich W Rio de Janeiro w biegach Angelikę Cichocką, Mistrzynię Europy w sztafecie 4x400 m Martynę Dąbrowską, książkę kucharską i kalendarz z autografem Ewy Wachowicz, książkę z autografem od zespołu Farben Lehre, zegar z autografem Jerzego Owsiaka, gadżety WOŚP i zespołu Nocny Kochanek, płyty z autografami od Nocnego Kochanka, Eneja, Margaret. Starostwo Powiatowe ufundowało indywidualną tablicę rejestracyjną. Z dużym zainteresowaniem spotkały się vouchery na jednodniowe pełnienie funkcji burmistrza Kętrzyna oraz kolacja z jego zastępcą.

Kiedy podliczono efekty działań wolontariuszy, organizatorzy nie kryli zaskoczenia. Według stanu na godz. 22.00 w Kętrzynie zebrano 77 157,27 zł. - Absolutny rekord rekordów. I nie jest to kwota ostateczna. Nasz ostateczny ubiegłoroczny wynik to 54 682,60 zł. To co stało się teraz jest czymś dla nas niesamowitym i nieprawdopodobnym - cieszy się Marek Małagocki, Szef Sztabu WOŚP w Kętrzynie.

Jak zapowiadają organizatorzy, to nie jest jeszcze wynik ostateczny. - Większość rzeczy, które nie znalazły swoich nabywców będziemy wyprzedawać internetowo. Szczegóły na ten temat już niedługo pojawią się na naszym facebooku Sztab WOŚP Kętrzyn - dodaje Mazurkiewicz.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia w Bałtyckim Centrum Bilardowym na turnieju spotkali się lokalni samorządowcy. Już wtedy zebrano ponad 1000 zł.


Orkiestra grała również 13 stycznia dnia w Barcianach, gdzie zebrano 18 132,37 zł. Hitem licytacji był dzień w fotelu wójta, za który darczyńca zapłacił 400 zł. W Srokowie zebrano 15 290,90 zł. W Korszach, mimo braku imprezy zebrano 9 663,46 zł.

Łączny wynik zbiórki z 13 stycznia w powiecie kętrzyńskim to kwota 120 244 zł. Fundacja WOŚP zakończy oficjalnie rozliczanie sztabów i wszystkich wpłat w marcu.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages