Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Uczniowie piszą listy do chorych dzieci

2018-12-28 08:46:45 (ost. akt: 2018-12-28 09:52:38)

Autor zdjęcia: archiwum SP1 Kętrzyn

W grudniu 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętrzynie przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Marzycielska Poczta”. Akcja ta działa już od wielu lat w całej Polsce. Listy do chorych dzieci piszą i wysyłają uczniowie ze szkół i przedszkoli na terenie naszego kraju.

Na stronie internetowej marzycielskapoczta.pl znajdują się aktywne profile dzieci, które są bardzo chore, a pomimo tego na ich twarzach gości uśmiech. Ten uśmiech spowodowany jest tym, że piszą do nich dzieci, które przesyłają im listy, kartki i wspierają w trudnych chwilach. Uczniowie oraz wychowawcy naszej szkoły mają wielkie serca, nieraz wspierali akcje dobroczynne i tym razem również wzięli udział w tej szlachetnej inicjatywie. Razem ze swoimi uczniami napisali listy do podopiecznych fundacji.

klasa 2c
Uczniowie klasy 2c z zaangażowaniem zapoznawali się z sytuacją chorych dzieci z całej Polski. Bardzo trudno było im wybrać z mapy dzieci, do których napiszą listy. Po wspólnych dyskusjach i burzliwej naradzie postanowili spełnić marzenia Wiktorii i Szymona - swoich rówieśników. W czasie zajęć szkolnych pisali i ozdabiali listy, wykonywali kolorowe kartki z życzeniami. Przesłaniem wszystkich wykonanych prac było spełnienie marzeń rówieśników.

Dorota Wilczak


klasa1b
Uczniowie klasy 1 b wzięli udział w akcji "Marzycielskiej Poczty". Na wstępie wspólnie wyszukaliśmy informację na temat tej akcji, tego jaki jest jej cel. Potem obejrzeliśmy profile chorych dzieci. Wspólnie wybraliśmy dwójkę dzieci, do której postanowiliśmy wysłać listy. Chłopcy wybrali Filipa, natomiast dziewczynki Martynkę. Następnie do kartek świątecznych wkleiliśmy życzenia oraz każdy z nas wykonał rysunek według zainteresowań dzieci. Wszystko włożyliśmy do koperty, nakleiliśmy znaczek oraz adres i wspólnie udaliśmy się na pocztę aby wysłać listy. Mamy nadzieję, że dzieci czytając te listy chociaż na chwilkę zapomną o swojej chorobie.

Sylwia Szymańska

klasa 1a
"Marzycielska Poczta" to akcja, wobec której nie pozostała obojętna klasa 1a. Tuż przed świętami uczniowie tejże klasy postanowili zrobić przyjemność chorym dzieciom. Nasz udział w tej akcji rozpoczęliśmy od zapoznania się z profilami potrzebujących dzieci. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy zobaczyliśmy ilu naszych rówieśników nie jest w stanie normalnie żyć, chodzić do szkoły i bawić się. Mimo, że nie znamy jeszcze wszystkich liter postanowiliśmy wysłać listy do dwójki dzieci. Koperty wypełniliśmy kartkami świątecznymi z życzeniami i rysunkami płynącymi prosto z naszych serc. Następnie udaliśmy się na pocztę, kupiliśmy znaczki i wysłaliśmy nasze listy do Brzegu i Katowic. Dziewczynkom najbardziej przypadła do serca osoba trzynastoletniej Natalki z zespołem Downa. Natalia lubi Małą Syrenkę, zwierzaki Littlest Pet Shop, a także jazdę na rowerze, rysowanie i pływanie. Marzy o pływaniu z delfinami i o psie. Jest bardzo samotna.

Natomiast chłopcom spodobał się ośmioletni Filip, u którego niestety zdiagnozowano guza mózgu. Filip ma podobne zainteresowania co znaczna część naszych kolegów: klocki lego, dinozaury, piłka nożna. Przed chorobą grał w klubie piłkarskim.

Mamy nadzieję, że nasze dzisiejsze listy wywołają uśmiech na twarzach bohaterów i pozwolą choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Beata Borowska

klasa1c
Nasza klasa też postanowiła włączyć się w tę piękną i jakże humanitarną akcję. Pisząc listy do chorych dzieci, mamy nadzieję, że chociaż przez chwilkę zapomną o swoim cierpieniu. Życzymy tym wszystkim dzieciom dużo zdrówka i uśmiechu, który często znika z ich twarzy, bo towarzyszy im ból.

Święta Bożego Narodzenia są szczególne. Jedyne w swoim rodzaju. „Wszyscy wszystkim” ślą życzenia. I my też je przesyłamy: najcieplejsze, płynące prosto z serca.

Małgorzata Jalowska


klasa2a
Uczniowie klasy 2a lubią pomagać, dlatego bardzo chętnie włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji "Marzycielska Poczta". Spośród wielu chorych, oczekujących na listy i kartki dzieci, wybrali Filipa i Martynkę. Są to dzieci w podobnym wieku oraz zbliżonych zainteresowaniach. Czas przedświąteczny wprowadził wszystkich nas w wyjątkowy nastrój, rozbudził empatię, chęć zrobienia czegoś dobrego nie dla siebie, ale właśnie dla innych, dlatego z tym większym zaangażowaniem dzieci włączyły się w akcję pisania listów do chorych dzieci.

Wierzymy, że tym drobnym gestem sprawiliśmy radość Filipowi i Martynce. „Na listy czekają jeszcze inne dzieci, do nich też napiszemy” – podsumowali uczniowie klasy 2a.
Agnieszka Dziemiańczyk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages