Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Lekkomyślność przyczyną wypadku. Piesza wtargnęła pod nadjeżdżający samochód

2018-12-27 15:08:39 (ost. akt: 2018-12-27 15:19:57)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by spokojna podróż została przerwana dramatycznym finałem. Czasami kierowca nie ma wpływu na to, co go spotka na drodze. Jednak na wiele czynników, decydujących o bezpieczeństwie na drodze, kierowcy mają wpływ. Na prędkość swoich aut, ich sprawność oraz swoją koncentrację. Niestety często o tym zapominają i dochodzi do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń.

Lekkomyślne i lekceważące podejście do przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym, może bardzo szybko okazać się zgubne tak samo dla kierowców, jak i pieszych. Przekonała się o tym pewna 79-latnia mieszkanka miasta, która została potrącona przez samochód przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Do zdarzenia drogowego doszło w wigilijny poniedziałek, 24 grudnia po godzinie 10.00 na ul. Mazowieckiej w rejonie cmentarza. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że osobą odpowiedzialną za zdarzenie drogowe jest 79-letnia mieszkanka Kętrzyna, która przechodziła przez jezdnię poza miejscem do tego wyznaczonym. Nieostrożna piesza została potrącona przez prawidłowo jadące audi kierowane przez 41-letniego mieszkańca gminy Kętrzyn. Kobieta wtargnęła na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd.

Głównymi poszkodowanymi w takich zdarzeniach są „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. To właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego jest najbardziej narażona na dotkliwe skutki zdarzeń drogowych – pieszy w zderzeniu z autem ma niewielkie szanse na to, aby wyjść z opresji bez szwanku.

W wyniku potrącenia piesza została przewieziona do szpitala w Kętrzynie. Kierujący autem był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages