Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

"Jedynka" niesie pomoc chorym dzieciom

2018-12-23 11:45:52 (ost. akt: 2018-12-24 08:35:00)

Autor zdjęcia: archiwum SP1 Kętrzyn

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie wsparli akcję charytatywną “Łańcuch dobra”, która polega na biciu rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. To wszystko dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia Pro Salute. By pobić rekord, trzeba stworzyć ozdobę o długości minimum 152 km. 

W naszej szkole udało się stworzyć łańcuch o długości prawie 2,5 km! Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne – ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki.

Akcję wsparła cała społeczność szkolna. Łańcuchy były robione podczas szkolnych zajęć, w świetlicy szkolnej i w zaciszu domowym przez dzieci, nauczycieli, całe rodziny.

Dziękujemy wszystkim za tak ogromne zaangażowanie, które przerosło nasze oczekiwania. Mamy nadzieję , że przyczynimy się do pobicia rekordu, a co ważniejsze pokażemy chorym dzieciom, że  POMAGAMY!

Sylwia Szymańska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages