Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Podopieczni fundacji otrzymali świąteczne paczki

2018-12-31 15:00:00 (ost. akt: 2018-12-31 15:15:42)
Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem

Chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem

Autor zdjęcia: Wojciech Łukaszewicz

Jak co roku Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" przekazuje swoim podopiecznym świąteczne prezenty. 14 paczek trafiło do rodzin z powiatu kętrzyńskiego.

Słodycze i zabawki sprawiły radość najmłodszym, którzy wspólnie z rodzicami i opiekunami przyszli 20 grudnia po odbiór paczek do Powiatowego Domu Kultury"Czerwony Tulipan" w Kętrzynie. Goście nie kryli jednak zaskoczenia formą wręczania prezentów. Czekał na nich Święty Mikołaj, koncert muzyczny i wystawa fotograficzna. — Bardzo się cieszymy, że właśnie w takich warunkach możemy dawać radość najmłodszym. Mam nadzieję, że taka forma spotkań będzie również praktykowana w przyszłości — powiedział Wojciech Caruk, dziennikarz "Gazety w Kętrzynie". Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" jest prowadzona przez Grupę WM, wydawcę m.in. "Gazety Olsztyńskiej" i "Gazety w Kętrzynie".

Obecni na wydarzeniu odbiorcy paczek mogli nie tylko spotkać się ze Świętym Mikołajem, dostać od niego dodatkowo garść słodyczy i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Z poetycko - świątecznym koncertem wystąpiła Magda Lena Łowkiel wraz z towarzyszącymi jej muzykami - Robertem Tokarskim na basie i Rafałem Górczyńskim na pianinie. Widownia wysłuchała nie tylko piosenek autorskich artystki, ale również kilku kolęd i świątecznych standardów muzycznych, m.in. "Cicha noc" czy "White Christmas". To wszystko odbyło się w otoczeniu wystawy zdjęć pod tytułem "Poruszenie", które tego dnia zaprezentowali młodzi fotografowie z grupy "Światłoczuli", działającej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Ze spontanicznym pomysłem zorganizowania takiego spotkania wystąpiła dyrektor PDK Marlena Szypulska. Wprawdzie sam wernisaż i koncert były zaplanowane wcześniej jednak dzięki szybkiemu działaniu fundacji i PDK udało się zaprosić na to wydarzenie dzieci i ich rodziny.

Osoby, które nie mogły pojawić się na uroczystym spotkaniu mogą zgłaszać się po paczki do Powiatowego Domu Kultury "Czerwony Tulipan" przy ul. Pocztowej 13 w godz. 8.00 - 16.00. Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazała w tym roku prezenty dla 350 podopiecznych w całym regionie.

carPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages