Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dzieci uczą się ratować życie

2018-12-24 09:20:00 (ost. akt: 2018-12-24 09:53:12)
Dzieci poznały nie tylko teorię, ale też ćwiczyły praktycznie

Dzieci poznały nie tylko teorię, ale też ćwiczyły praktycznie

Autor zdjęcia: Beata Jaświn

Szkoła Podstawowa w Kruszewcu realizuje program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Jego celem jest poznanie zasad pierwszej pomocy.

Poprzez zajęcia praktyczne, dzieci nie tylko uczą się udzielania pierwszej pomocy, ale kształtują właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

13 grudnia dzieci z grup „0” wzięły udział w takich zajęciach. Poznały tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania, aby komuś pomóc. Po części teoretycznej maluchy przystąpiły do „działania”. Ćwiczyły wzywanie pomocy i przedstawiały czynności wykonywane przez osoby udzielające pierwszej pomocy. Wszystko mogły przećwiczyć na fantomach, które szkoła otrzymała w ramach programu od WOŚP. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały książeczki, które zawierają wszystkie informacje na temat udzielania pierwszej pomocy oraz „super” telefony – chociaż tekturowe, sprawiły dzieciom wiele radości. Podczas zajęć dzieci były bardzo skupione i starały się wykonywać wszystkie zadania jak najlepiej. Tak bardzo podobały im się zajęcia, że umówiliśmy się na kolejne spotkanie.

Barbara Wiłkowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages