Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Uczniowie z Polski, Francji, Włoch i Niemiec z wizytą w Straży Granicznej

2018-12-13 10:00:00 (ost. akt: 2018-12-12 22:25:34)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

11 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie oraz młodzież z Francji, Włoch i Niemiec odwiedzili funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Placówki Straży Granicznej w Bezledach.

Podczas wizyty w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej, funkcjonariusze SG przybliżyli międzynarodowej grupie uczniów rolę i zadania Straży Granicznej. Ponadto zaprezentowano sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań W-MOSG, na co dzień realizujących zadania specjalne.

Następnie młodzi ludzie odwiedzili Placówkę Straży Granicznej w Bezledach, gdzie niektórzy po raz pierwszy zobaczyli granicę państwową w realnych warunkach. Młodzież zapoznano z infrastrukturą drogowego przejścia granicznego. Funkcjonariusze Straży Granicznej pokazali jak dokonują odprawy granicznej podróżnych i ochraniają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Celem wizyty, było poznanie zawodu funkcjonariusza Straży Granicznej. Ponad 45 osób wzbogaciło się o wiedzę na temat zadań i uprawnień Straży Granicznej.

Źródło: W-MOSG


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages