Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Uczniowie "Jedynki" w obronie praw obywateli

2018-12-10 10:46:27 (ost. akt: 2018-12-10 09:11:27)

Autor zdjęcia: archiwum SP1 Kętrzyn

Akcja „Amnesty International” odbywa się w tym roku w Polsce (kolebce pomysłu) w 380 miejscowościach. Jedną z nich jest nasze miasto – Kętrzyn.

Maraton pisania listów zorganizowali uczniowie i ich opiekunowie z LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego. W tej społecznej, ogólnoświatowej akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy nie są obojętni na krzywdę ludzi, sprzeciwiają się stosowaniu kary śmierci, tortur, przemocy wobec kobiet, pozasądowych egzekucji.

Do tej niezwykle szlachetnej, płynącej z głębi serca akcji włączyli się najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 w Kętrzynie. 7 grudnia pierwszaki (1a, 1b) pod opieką pani Beaty Borowskiej i pani Sylwii Szymańskiej wykonywały w auli LO kartki z pozdrowieniami, zawierające przesłanie miłości do drugiego człowieka, radości płynącej z wolności, a także sprzeciwu wobec łamaniu praw człowieka i smutku płynącego z doznawanej krzywdy. Nieco starsi uczniowie – drugoklasiści (z 2a i 2c) i ich wychowawczynie: pani Agnieszka Dziemiańczyk i pani Dorota Wilczak z dużym zaangażowaniem pisali listy do prezydentów i ambasadorów państw z prośbami i żądaniami stosowania praw człowieka w codziennym życiu, a także uwolnienia tych, którzy głośno stosowania tychże praw się domagają.

Mamy nadzieję, że prośby wszystkich uczestników maratonu przyczynią się do uwolnienia ludzi więzionych, zjednoczonych chęcią działania na rzecz świata, w którym przestrzegane będą prawa każdego człowieka.
Dorota Wilczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages