Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Uczniowie poznawali polską muzykę

2018-12-10 08:29:04 (ost. akt: 2018-12-10 09:09:42)

Autor zdjęcia: Beata Jaświn

Po raz kolejny uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej w Kruszewcu odwiedzili muzycy, tym razem z tematem „ Muzyka polska”.

Dzieci mogły wysłuchać polskich utworów z przekroju: od Michała Kleofasa Ogińskiego „ Pożegnanie Ojczyzny”, Chopina „ Życzenie”, zespołu Brathanki „ W kinie w Lublinie” po utwory znane najmłodszym typu „ Jedzie pociąg z daleka”, „My jesteśmy jagódki”, „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Były one grane na skrzypcach, gitarze, flecie sopranowym i prostym oraz śpiewane.

Na koniec najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie „ Jaka to melodia”, co wywołało szum i poruszenie, bo znających grane utwory było wielu. A jak to bywa u najmłodszych, każdy chciał wykazać się znajomością tytułów. Była to żywa lekcja muzyki.

Takie zajęcia umożliwiają młodym słuchaczom bezpośredni kontakt z artystami. Pozwalają lepiej zrozumieć znaczenie różnych form i gatunków muzycznych. Uczą dobrych manier i właściwego zachowania podczas koncertu. „Ciekawe, co będzie na następnym spotkaniu”- słychać było zapytania drugoklasistów wychodzących z sali. A więc czekamy na kolejne „Spotkanie z muzyką”.

Elwira Żukowska
Foto: Beata Jaświn


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages