Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Jedynkowe kartki świąteczne z tradycją

2018-12-08 14:55:26 (ost. akt: 2018-12-08 15:22:40)

Autor zdjęcia: archiwum SP1 Kętrzyn

6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie odbyła się druga edycja akcji ”Jedynkowe Kartki Świąteczne z Tradycją”. Ma ona na celu popularyzację i wskrzeszenie żywej niegdyś tradycji wysyłania kartek świątecznych do najbliższych nam osób. 

Już od samego rana w naszej szkole czuć było świąteczny nastrój. Przed budynkiem pojawiły się Mikołaje z brodą. W holu powitała nas piękna choinka z ozdobami wykonanymi przez uczniów i rodziców z klasy 1b. Tuż obok pojawiły się dziewczynki z klasy 5c, które wręczały świąteczne kartki rodzicom  przyprowadzających dzieci do szkoły i nauczycielom. Zapłatą był uśmiech obdarowanych i obietnica wysłania kartki bliskim sercu osobom. Nasze małe dzieła sztuki pojawiły się również w  kętrzyńskiej  przychodni „Medyk” i  Urzędzie Miasta Kętrzyn. W Miejskiej Bibliotece Publicznej klasa 3a pod kierunkiem pani Doroty Gwardy  wręczała kartki uczestnikom „XV Kętrzyńskiego Mikołajkowego Czytania”. W drodze do szkoły dzieci rozdawały kartki mieszkańcom Kętrzyna. 

Nasze kartki trafiły również do Powiatowej Biblioteki w Kętrzynie i radowały serca uczestników „Powiatowych Mikołajek jak z Bajki”. Każda z osób odwiedzających któreś z tych miejsc mogła zabrać ze sobą kartkę do domu i tam zaadresować, a następnie wysłać do bliskiej sobie osoby.

Nasz akcja udała się dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i dzieci. Nasi uczniowie już od listopada z wielkim zapałem i pomysłowością tworzyli piękne kartki z motywem świątecznym. Powstało aż prawie 300 sztuk! Nad wykonaniem pracowały klasy pierwsze: 1a, 1b, 1c, klasy drugie: 2a, 2b, 2c, nasza jedyna klasa 3a. Przyłączyły się również klasy starsze: 6d i 7d. Wychowawcy zaangażowani w realizację projektu to panie: Beata Borowska, Sylwia Szymańska, Małgorzata Jalowska, Agnieszka Dziemiańczyk, Renata Kliszewicz, Dorota Wilczak,  Dorota Gwarda, Marta Roszak i Agnieszka Przybylińska.

Na plastycznych zajęciach w świetlicy powstały nasze kartki  pod kierunkiem Alicji Zwierzykowskiej, Andrzeja Hapońskiego, Klaudii Ludwiczak i Katarzyny Klimczyk  Na uwagę zasługuje wkład pracy dzieci i mam z kl. 2a, które tworzyły małe dzieła sztuki podczas wspólnego listopadowego spotkania.

Pani Anna Korenik zaangażowała w projekt dzieci z klas 5a, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d na lekcjach techniki,  zaś panie: Bożena Wojtkiewicz, Aleksandra Całkowska i Aneta Duda włączyły w akcję uczniów objętych nauczaniem indywidualnym. Pod czujnym okiem pani Marty Roszak powstawały życzenia w języku angielskim, które zostały napisane przez klasy: 6a, 6c, 6d, 7b, 8a. Nad poprawnością życzeń w języku polskim czuwała pani Dorota Aronowska w klasach: 6a, 6b, 6d.

Koordynatorami projektu w szkole były panie: Agnieszka Przybylińska, Sylwia Szymańska i Agnieszka Trypucka.

To była udana akcja powrotu  do pięknej tradycji wysyłania świątecznych życzeń. Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages