Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Niepełnosprawni podziękowali Aniołom Dobrego Serca

2018-12-06 17:40:00 (ost. akt: 2018-12-06 18:54:59)
Laureaci Aniołów Dobrego Serca nie kryli radości

Laureaci Aniołów Dobrego Serca nie kryli radości

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Kętrzynie już po raz kolejny wręczono statuetki Anioły Dobrego Serca.

Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. Obchody zorganizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy odbyły się w sali widowiskowo - kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, placówek oświatowych, zakładów pracy oraz podopieczni wszystkich instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi. Na scenie nie zabrakło występów artystycznych, o które zadbali wychowawcy i dzieci z przedszkoli oraz sami niepełnosprawni. Zwycięzcy konkursu plastycznego zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami.

Obchody były też okazją do podziękowań i wręczenia statuetek „Aniołów Dobrego Serca” wykonanych przez podopiecznych WTZ. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się m.in.: Andrzej Lewandowski - wicestarosta powiatu kętrzyńskiego, Marzena Gajek - reprezentująca burmistrza miasta Ryszarda Niedziółkę, Aneta Janczuk - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Bożena Mickiewicz - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Damian Nietrzeba - dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages