Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Zapobiegajmy pożarom - konkurs z tych najważniejszych…

2018-12-09 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-09 11:52:21)
– Cieszymy się, że konkurs spotyka się z tak dużym zainteresowaniem – mówi Sapieha.

– Cieszymy się, że konkurs spotyka się z tak dużym zainteresowaniem – mówi Sapieha.

Autor zdjęcia: PDK "Czerwony Tulipan"

117 barwnych, pomysłowych, dopracowanych prac. Każda inna i wyjątkowa. Ten konkurs jest także dla nas bardzo ważny. Wspólnie ze strażakami możemy pokazywać, jak ważne są pewne zachowania. Co to znaczy pomagać i jak mądrze to robić?

Już od stycznia w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie zaczynamy cykl spotkań ze strażakami. Będziecie mogli zaplątać się w strażacki wąż, ponosić dumnie hełm, opatulić się czarodziejską folią, co zastępuje ciepły płaszcz i zadać milion pytań – nawet tych „niezadawalnych”.

– Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży, ale też ich opiekunów, nauczycieli, rodziców trudnymi sprawami, związanymi z ochroną przeciwpożarową – mówi brygadier Szymon Sapieha, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. – Cieszymy się, że konkurs spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Przy okazji tego konkursu dla dzieci były przeprowadzone również lekcje, pogadanki oraz prelekcje na temat bezpieczeństwa. To bardzo ważne. Chodzi nam bowiem o to, żeby jak największa liczba dzieci, jak najmłodszych dzieci miała kontakt z tematem bezpieczeństwa. By o tym z nimi rozmawiać, pokazywać różne bezpieczne zachowania.

Eliminacje powiatowe są trzecim etapem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” zorganizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Zarządy Oddziałów Związku. Powiatowy etap konkursu został zrealizowany we współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie oraz Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem w naszym powiecie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Do KP PSP w Kętrzynie wpłynęło łącznie 117 prac w różnych kategoriach wiekowych.

– Co roku czekamy na ten konkurs. Poziom jest wysoki. To wielka przyjemność i odpowiedzialność brać udział w pracach takiej komisji. Dbałość o detale, pomysłowość. Wszystko jest w tych pracach! Edukacja poprzez zabawę to bardzo dobra metoda pracy – nie tylko z najmłodszymi. Od stycznia zapraszamy na spotkania dotyczące strażackiego życia. Będziemy mówić o radzeniu sobie ze stresem, o właściwym reagowaniu w nietypowych sytuacjach. Zapraszamy także dorosłych. To będzie przestrzeń do zadawania trudnych pytań, a także wyzwanie dla samych strażaków, których będziemy mieli okazję ugościć mówi Marlena Szypulska, dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.

Wszystkie nagrodzone prace trafią na eliminacje wojewódzkie i będą miały szansę przejść do etapu ogólnopolskiego. Trzymamy kciuki za wszystkich laureatów i serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 grudnia w PDK „Czerwony Tulipan” przy ul. Pocztowej 13 w Kętrzynie. – Oczekujemy znamienitych gości: Starosty Kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego oraz Komendanta Straży Pożarnej Szymon Sapiehy. Swoją obecność zapowiedział także Święty Mikołaj… – zdradza dyrektor.


Marlena Szypulska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages