Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

59-latek usłyszał zarzut stalkingu

2018-12-04 15:57:27 (ost. akt: 2018-12-04 16:16:43)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną, to środki zapobiegawcze zastosowane przez prokuratora wobec 59-latka. Mężczyzna dzwonił do młodej mieszkanki Kętrzyna o różnych porach dnia i nocy, wysyłał obraźliwe smsy. Nie pozwalał kobiecie wykonywać swoich obowiązków służbowych nachodząc ją w miejscu pracy. Podejrzanemu o stalking może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Stalker to osoba, która obiera sobie na cel jedną osobę, z którą próbuje się kontaktować mimo jej sprzeciwu, śledzi, wzbudza poczucie zagrożenia. To osoba, która przesyła smsy, e-maile, nachodzi w mieszkaniu, czy w miejscu pracy. W myśl prawa takie działanie jest przestępstwem.

Kętrzyńscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców miasta o różnych porach ciągle dzwoni i pisze do młodej mieszkanki Kętrzyna. Jak się okazało, 59-letni mężczyzna od kwietnia br. nękał kobietę telefonami i smsami oraz nachodził ją w miejscu pracy. Swoim zachowaniem wzbudził u kobiety poczucie zagrożenia, niepokój i istotnie naruszył jej prywatność. W związku z tym prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Tym samym 59-latek zobligowany został do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie 2 razy w tygodniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lata więzienia.

Przypominamy!

Zgodnie z art. 190 a Kodeksu Karnego:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xxxx #2642817 | 83.6.*.* 13 gru 2018 12:12

    I co z tego ze mu grozi 3 lata,jak stalker robi sobie co chce i nie stosuje się do zakazu. Jak kobieta nie ma żadnej opieki psychologa. Mężczyzna śmieje się wam wszystkim w twarz

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages