środa, 28 października 2020. Imieniny Narcyza, Serafina, Wioletty

Kupił klepsydrę i napisze książkę

2018-11-22 22:00:00 (ost. akt: 2018-11-22 22:04:31)
Krzysztof Hećman nie żegna się z życiem publicznym

Krzysztof Hećman nie żegna się z życiem publicznym

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Miasto oficjalnie ma nowego burmistrza. Opuszczający to stanowisko Krzysztof Hećman pożegnał się konferencją prasową. Zdementował plotki, że chce być starostą lub opuszcza Kętrzyn oraz zapowiedział wydanie książki.

W piątek, 16 listopada w sali sesyjnej kętrzyńskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa, będąca podsumowaniem kadencji Krzysztofa Hećmana - dotychczasowego burmistrza Kętrzyna. Ustępujący włodarz przypomniał o zrealizowanych w ostatnich latach inwestycjach oraz zmianach, jakie wprowadził, dziękując przy tej okazji swoim współpracownikom. - Jestem dumny, z tego co zrobiliśmy. Może mogliśmy zrobić więcej i lepiej. To prawda. Tak zawsze trzeba myśleć o swojej pracy - powiedział Krzysztof Hećman. Wyraził też nadzieję, że aktualnie prowadzone inwestycje nie zostaną zatrzymane.

Zapowiedział też, że nadal będzie działał na rzecz miasta jako radny. Przez pierwsze sto dni nie będzie „przeszkadzał” tylko radził. - Zostałem radnym miasta i nie zamierzam składać mandatu. Szanuję wybór moich mieszkańców. Będę radził, bo jestem radnym. Nie przeszkadzał, tylko radził. Czy ktoś posłucha? Nie wiem. Przez 100 dni nie będę zajmował żadnego stanowiska, żeby nie przeszkadzać. Nie zamierzam szkodzić mojemu miastu, któremu tyle zawdzięczam - zapowiedział były włodarz. Dodał jednak, że wyjątkiem będzie sytuacja, jeśli ktoś będzie mówił nieprawdę o pracy jego i podwładnych. Specjalnie na tą okazję kupił... klepsydrę. - Ona odmierza trzy minuty. I o tyle będę prosił w kilku zdaniach. Jeśli oni się spodziewają, że będzie jakieś napięcie to nie ma już Hećmana sprzed 30 czy 20 lat. To będą eleganckie trzy minuty. Mam nadzieję, że nikt mi nie przerwie. Ja też nie mam zamiaru nikomu przerywać - zapowiedział Krzysztof Hećman.

Zdementował też informacje medialne, że interesuje go zajęcie miejsca starosty kętrzyńskiego, a pojawiające się informacje o przekupywaniu w tym celu nowych radnych powiatowych są nieprawdziwe. - To haniebne pomówienia i oszczerstwa. Podobno ktoś ma wykładać pieniądze za stanowiska. Może to już jest objęte tarczą antykorupcyjną CBA. Nie interesowało mnie nigdy, nie interesuje i nie będzie interesować stanowisko starosty powiatu kętrzyńskiego. Amen - podkreślił Hećman.

Jedną z ostatnich decyzji ustępującego burmistrza było mianowanie na zasadzie kontraktu Damiana Nietrzeby na stanowisko dyrektora Kętrzyńskiego Centrum Kultury. W związku z tym miejsce Nietrzeby w nowej radzie miasta może zająć Alicja Biała z komitetu Kętrzyńskiej Wspólnoty Samorządowej.


Hećman zdradził też, że planuje napisanie książki. - W tej chwili zbieram materiały a myślę, że będzie bardzo interesująca. Będzie bardzo wiele ciekawych wątków naszego życia o których wszyscy wiedzą, a nie chcą mówić czasami, a ja mam odwagę - twierdzi były włodarz. Książka ma nosić tytuł „Cena odwagi”.

Poinformował również, że już niedługo wraca do wykonywania zawodu radcy prawnego. - Mam propozycje od dwóch renomowanych kancelarii w Olsztynie. Zamierzam się też poświęcić działalności społecznej i politycznej. Jestem przecież dalej prezesem struktur powiatowych PSL.


Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wiertarki 44 #2630010 | 89.228.*.* 23 lis 2018 18:29

  Jeszcze Kętrzyn zobaczy kiedyś, że nie był taki zly...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zofia #2629876 | 5.172.*.* 23 lis 2018 15:09

  o tak jak już ktoś będzie panu pisał książkę ( nie wierzę w pana pisarstwo) to niech napisze o tych zlikwidowanych zakładach pracy, o ludziach, których pan zwolnił z pracy z błahej przyczyny nie bacząc na to, że mają dzieci i zaciągnięte kredyty - pozbawił pan ich dachu nad głową i godnego życia.Kwiatki i polbruk to nie wszystko. Jakieś warunki pan stawia RM , że będzie pan milczał, potem, że będzie przemawiał elegancko, a przecież pan nigdy nie był elegancki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zbych #2629871 | 89.228.*.* 23 lis 2018 15:06

  Jeżeli PSL nie wystawi Pańskiej kandydatury do wyborów parlamentarnych to czas się z tą partią pożegnać bez żalu.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mlit #2629779 | 80.52.*.* 23 lis 2018 12:11

  Szkoda, że nie będzie K.H. tj. facet który jest gość który ma jajka

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. komar #2629742 | 176.221.*.* 23 lis 2018 11:32

   Ostatnie podrygi wszy na grzebieniu. Pisanie książki ,niech zacznie od wyjaśnienia ,mieszkańcom miasta ,dlaczego tak został zadłużony budżet miasta?. Dlaczego pozwolił na ubezpieczenie pracowników UM , przez "firmę " , którą prowadziła jego wierna dozgonnie konkubina?. Nie będę więcej wymieniał niedoróbek tego gościa, szkoda czasu i nerwów. Gościu swoim zachowaniem ,stracił prestiż i kasę. Pobory w kwocie 11000 tys. zł., to nie marna dieta radnego, a kancelaria radcy prawnego z takimi umiejęntnościami dochodu takiego nie przyniesie..

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (5)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages