Siatkarki z Wilkowa walczą o mistrzostwo województwa

2018-11-21 21:49:10(ost. akt: 2018-11-21 22:07:42)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W dniu 18 listopada w Wilkowie rozegrana została druga kolejka wojewódzkich rozgrywek halowej piłki siatkowej w kategorii młodziczek.
Rozgrywki toczą się systemem turniejowym po trzy zespoły w każdej „grupie - lidze”, gdzie rozgrywa się mecze systemem „każdy z każdym”. Po każdym turnieju pierwsza drużyna z grupy awansuje do wyższej ligi a ostatnia spada do niższej. W Wilkowie zmierzyły się drużyny: LUKS „Wilczek” Wilkowo; IKS „Atak” Elbląg; i UKS „Salos” Ełk II.

Po zwycięstwie Wilkowa w pierwszym meczu z Ełkiem 2:0 (25:11 ; 25:16), przyszła kolej na mecz dnia o awans do wyższej grupy-ligi, pomiędzy Wilkowem a Elblągiem. Obie drużyny znają się i rywalizują ze sobą już kilka lat (od pierwszych startów w Kinderach w roku 2016). Tak więc zawodnicy i trenerzy nie byli zaskoczeni poziomem gry przeciwnika – a ten był bardzo wyrównany. O zwycięstwie zadecydowała determinacja, walka i odporność psychiczna zawodniczek w końcówkach setów. Zacięta walka trwała w obu setach o każdy punkt. Było wiele ładnych długich akcji, po których kibice obu drużyn bili gromkie brawa. Po godzinnej walce zwycięstwo odniosła drużyna z Wilkowa wygrywając 2:0 (w setach 28:26 ; 25:23) i uzyskała awans do wyższej II ligi rozgrywek.

W kolejną niedzielę 25.11.2018 o godz. 10.00w hali MOSiR (przy ul. 3 Maja 21) w Giżycku, odbędzie się kolejny turniej rozgrywek, w którym drużyny: KS MOSiR Giżycko; MKS Dobre Miasto i LUKS „Wilczek” Wilkowo walczyć będą o awans do I ligi.

Dziewczęta z Wilczka w tym sezonie, są jeszcze o rok a niektóre nawet o trzy lata młodsze, od większości swoich rywalek z innych drużyn.

LUKS „Wilczek” Wilkowo wystąpił w składzie (część drużyny uczestniczyła w turnieju „Kinder” w Warszawie):