Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Patriotyzm w wersji hip hop

2018-11-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-11-26 09:38:28)
Specjalnie na potrzeby spektaklu powstał mural na ścianie garażu przy ul. Poznańskiej

Specjalnie na potrzeby spektaklu powstał mural na ścianie garażu przy ul. Poznańskiej

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

Grupa teatralna Rampa działająca przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Kętrzynie przy współpracy z grupami tanecznymi Kętrzyńskiego Centrum Kultury zrealizowała spektakl pt. „Młodzież 44”, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Scenariusz spektaklu został napisany przez młodzież z grupy teatralnej Rampa pod kierownictwem Jarosława Olejnika. Młodzież inspirowała się wspomnieniami uczestników Powstania Warszawskiego, aby realnie opisać emocje i zaistniałe wydarzenia.

O czym będzie nasz spektakl? Warszawa, rok 1939. Zgrana grupa przyjaciół spotyka się w swoim ulubionym miejscu nad Wisłą - Zosia (Karolina Dymitrowicz) jak zwykle spóźniona, ale zawsze biegnie każdemu z pomocą. Miłosz (Karol Sosnowski) i Ula (Sandra Stadnik), on - warszawski cwaniaczek, ona - uzdolniona śpiewaczka, a razem stanowią parę kochającą się nad życie. Natomiast Nina (Zuzanna Wtulich) i Stasiek (Damian Suchecki) to totalne przeciwieństwa. Nina ze swoimi feministycznymi poglądami chce zmieniać świat i się uczyć. Stasiek to lekkoduch, do nauki mu daleko, za to grę w karty ma w małym paluszku. Jest jeszcze Piotrek (Kacper Jurczyk), który chce być krawcem, jest lekko skryty, ale też wybuchowy, a u jego boku jest Teresa (Weronika Żołędziowska). Dziewczyna, która zawsze jest opanowana, pomocna i stanowi wielkie wsparcie dla swoich przyjaciół. A razem z nimi jest zawsze Wandzia (Julia Kędzia) - młodsza siostra Piotrka, jest małą buntowniczką, która nosi pamiętnik, w którym tworzy piękne rysunki. Jednak kiedy przychodzi wojna, wszystko się zmienia. Przyjaciele stają się żołnierzami, łącznikami, sanitariuszkami, walczącymi o wolność pod wodzą Marka (Łukasz Umiński). Czy przeżyją wojnę? Co zmieni w ich życiu wojna? Czy odzyskają upragnioną wolność?

Widowisko powstało z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Sztuka łączy w sobie wiele elementów i działań artystycznych m.in. powstał mural przy ul Poznańskiej, na tle którego zrealizowano teledysk do muzyki w stylu hip hop – utwór muzyczny został stworzony na potrzeby widowiska. W spektaklu zobaczymy wiele elementów video animacji połączonych z grą aktorską oraz tańcem. Na scenie wystąpi ponad trzydziestu artystów, którzy poruszając publiczność, zaprezentują niezapomnianą lekcję historii. Realizowany projekt można z pewnością nazwać największym wydarzeniem artystycznym mijającego roku, realizowanym przez Naszą Kętrzyńską społeczność.

Inicjatorem projektu jest stowarzyszenie Prometeusz, za sprawą którego opiekę nad widowiskiem objął teatr Jaracza w Olsztynie oraz Miejska Gmina Kętrzyn. Choreografię taneczną przygotowali instruktorzy KCK: Izabela i Piotr Frąckiewicz. Dekorację oraz kostiumy przygotowała Karolina Budzyńska i Justyna Kamińska. Realizacja filmu i animacji opracowało Studio Front. Rekwizyty na potrzeby widowiska wypożyczono z Wilczego Szańca za wsparciem Nadleśnictwa Srokowo.
Premiera spektaklu 30 listopada o godz. 18:00 w auli Gimnazjum nr 2, ul Wojska Polskiego 9 w Kętrzynie.

red
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages