Zapaśnicy Orła z kolejnymi medalami Mistrzostw Polski

2018-11-20 11:41:20(ost. akt: 2018-11-20 12:07:09)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W dniach 16-18.11.2018 r. w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. GLKS Orzeł Karolewo reprezentowała czteroosobowa drużyna w składzie: Maciej Szmyd, Konrad Łazarczyk, Kacper Koczergo oraz Szymon Ptak.
Rewelacyjnie wypadł Maciej Szmyd, który zdobył złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii wagowej do 44 kg. Maciej zdobywa mistrzostwo po raz drugi i tym samym potwierdza dominację w swojej kategorii. W tej samej kategorii wagowej walczył Kacper Koczergo, który po bardzo zaciętych pojedynkach ostatecznie zajął 11 miejsce. W kategorii wagowej do 68 kg walczył Szymon Ptak, który po zaciętej rywalizacji zajął 10 miejsce. Natomiast w kategorii wagowej do 85 kg startował Konrad Łazarczyk. Konrad był faworytem mistrzostw, jednak jak to w sporcie bywa, doznał porażki w drugiej walce i zachował szanse tylko na trzecie miejsce. Zawodnik szansę wykorzystał, wygrał wszystkie pozostałe pojedynki zdobywając w turnieju brązowy medal.
- To bardzo udany występ całej drużyny. GLKS ORZEŁ Karolewo zajmuje 11 miejsce na 56 zespołów z całego kraju. Dodatkowo cieszy fakt, że mamy najlepszych zawodników w kraju i duże szanse na udział dwóch naszych podopiecznych w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy Młodzików - ocenia trener Łukasz Szmyd.