Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

"Niepodległa niepokorna" w SOS-W

2018-11-13 16:30:00 (ost. akt: 2018-11-13 16:45:09)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W tym roku przypada wyjątkowa, bo 100 rocznica odzyskania niepodległości. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kętrzynie w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wolność, godność, niepodległość” podkreślił rangę tego wydarzenia uroczystą akademią - „Niepodległa niepokorna”.

Głównym celem uroczystości było zdobycie wiedzy dotyczącej najważniejszych faktów z dziejów Polski odzyskującej niepodległość oraz uczenie szacunku dla polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego. Dzięki wierze i olbrzymiej determinacji Polaków nasza ojczyzna po 123 latach ponownie zaistniała na mapie świata.

Część artystyczna akademii wprowadziła zgromadzonych uczniów i zaproszonych gości w atmosferę wydarzeń tamtego okresu. Scenariusz montażu obejmował treści historyczne, pieśni, wiersze oraz różnorodne prezentacje multimedialne. Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych podczas „Krakowiaka”.

Akademia „Niepodległa, niepokorna” była dla naszych uczniów wspaniałą nauką patriotyzmu. Z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Poprzez godne uczestnictwo w akademii oddali hołd wszystkim Polakom, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Nasza szkoła jako jedyna w powiecie dostała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na realizację projektu "Godność. Wolność. Niepodległość". Akademia była jednym z wielu zadań jakie zrealizowaliśmy w ramach tego projektu. Pozostałe zadania to: wycieczka do Warszawy "100 lat Niepodległości", wystawka "...Polski my naród, polski ród..." z eksponatami z epoki, konkurs plastyczny "100 lat Niepodległej", konkurs historyczny "Droga do Niepodległości", akademia "Niepodległa, Niepokorna..." i płyta z pieśniami patriotycznymi w wykonaniu uczniów SOS-W "Pieśni sercu bliskie". Koniec projektu zaplanowany jest na koniec listopada.

Barbara PsujekPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages