Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Sukces uczennic z Nakomiad

2018-11-08 18:00:00 (ost. akt: 2018-11-08 16:45:59)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty ogłosił wojewódzki konkurs plastyczny pt. „100-lecie Niepodległości”.

Jego celem było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych uczniów oraz pogłębienie wiedzy o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii najnowszej Polski. Tematyka konkursu jest uwiecznieniem w formie plastycznej organizacji, postaci lub wydarzeń związanych z walką o odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Pierwszy etap wspomnianego wydarzenia odbył się w Szkole Podstawowej w Nakomiadach. Jego organizatorkami były Grażyna Łempicka oraz Justyna Gregorczyk. Trzyosobowe jury pod przewodnictwem Olgi Ostrowskiej wybrało piętnaście rysunków, które zostały przesłane do Olsztyna. Kapituła Konkursu, spośród wielu obrazków z całego województwa, nagrodziła prace uczennic naszej szkoły. Pierwsze miejsce przyznano Blance Gregorczyk z klasy III. Jej rysunek został wydrukowany w formie plakatu i będzie prezentowany w naszym regionie. Wyróżnienie otrzymała również Oliwia Pikula z klasy V.

W poniedziałek 5 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, wojewoda Artur Chojecki i naczelnik Delegatury IPN dr hab. Karol Sacewicz, uroczyście otworzyli wystawę IPN „Ojcowie Niepodległości”. Jej uwieńczeniem było wręczenie nagród. Laureaci otrzymali pakiety edukacyjne oraz specjalne płyty CD o twórcach Niepodległej nagrane w Radiu Olsztyn. Patronatami przedsięwzięcia byli wojewoda warmińsko-mazurski i dyrektor Oddziału IPN w Białymstoku.

Andrzej Sydor

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages