Orzeł wylądował. Sukces zapaśników na Mistrzostwach Polski

2018-11-07 21:00:00(ost. akt: 2018-11-07 21:38:52)
Konrad Łazarczyk ponownie stanął na najwyższym stopniu podium

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Od 2 do 4 listopada w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Startowało 232 zawodników z całego kraju.
GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało czterech zawodników: Konrad Łazarczyk, Maciej Szmyd, Szymon Ptak oraz Kacper Koczergo. Najlepiej wypadł Konrad Łazarczyk, który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii wagowej do 85 kg. Wysokie siódme miejsce zajął Maciej Szmyd, natomiast Kacper Koczergo i Szymon Ptak uplasowali się na dalszych pozycjach. Siódme miejsce Macieja - ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików to nie przypadek, taki był plan taktyczny. W związku z przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy Młodzików zawodnik wystartował w kategorii wyższej z dużą niedowagą.

Należy dodać, że Konrad zdobywa mistrzostwo po raz drugi. W ubiegłym roku wygrał w kategorii wagowej do 73 kg. Zwycięstwo Konrada to sukces całej drużyny, która świetnie przygotowała zawodnika do turnieju. Stało się już tradycją, że od kilku lat zdobywamy tytuły mistrzowskie w tej kategorii wiekowej i liczymy na więcej ponieważ za dwa tygodnie Mistrzostwa Polski w stylu wolnym, w stylu w którym trenujemy na co dzień.

Wielkie podziękowania od całej drużyny dla pana Pawła Bobrowskiego – Wójta Gminy Kętrzyn, Roberta Trusewicza- Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie za umożliwienie wyjazdu na zawody oraz dla Pana Wojciecha Cimka za miłą i bezpieczną podróż.