Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spotkanie policjantki z przedszkolakami – w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego

2018-10-30 08:53:42 (ost. akt: 2018-10-30 09:08:44)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

O bezpieczeństwie na drodze i zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi z dziećmi z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie rozmawiała policjantka z miejscowej jednostki Policji.

W piątek 26 października policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie odwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. W trakcie rozmowy z dziećmi policjantka przypomniała najmłodszym uczestnikom zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz omówiła właściwe zachowanie się podczas przechodzenia przez drogę na przejściu dla pieszych.

Dzieci dowiedziały się, jak powinny być przewożone w samochodzie i jakich rzeczy nie powinien robić kierowca podczas jazdy samochodem. Policjantka przestrzegła dzieci przed kontaktami z osobami obcymi i przypomniała numer alarmowy pod który należy dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy. Przedszkolaki miały możliwość przymierzenia policyjnych czapek i kamizelek odblaskowych i chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość wykonania sobie odcisków palców.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dzieci na koniec otrzymały kolorowanki z rysunkami związanymi z bezpieczeństwem dotyczącym omawianej tematyki oraz certyfikaty małego policjanta.

Źródło: KPP KętrzynPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages