Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

16-letni "kierowca" zatrzymany przez policjantów

2018-10-24 13:35:25 (ost. akt: 2018-10-24 14:24:37)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kętrzyński sąd rodzinny i nieletnich zostanie poinformowany o zachowaniu nastolatka, który został przez policjantów ruchu drogowego, po tym jak kierował motorowerem bez włączonego światła mijania. Nieletni nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem.

Wczoraj, 23 października kwadrans po godz. 7:00 policyjny patrol ruchu drogowego jadąc drogą W591 w miejscowości Muławki w gminie Kętrzyn zauważył motorowerzystę, który kierował pojazdem bez włączonego światła mijania. Jak się okazało 16-latek bez wiedzy rodziców wziął motorower, nie posiadając uprawnień do kierowania, co więcej pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Z matką nastolatka policjanci przeprowadzili rozmowę na temat dalszego postępowania. Teraz o jego nieodpowiedzialnym zachowaniu zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych osób małoletnich o zwrócenie szczególnej uwagi na fakt poruszania się przez nich motorowerami. Przypominamy, że motorower to pojazd jednośladowy lub dwuśladowy, zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. Osoba poruszająca się takim pojazdem jest uczestnikiem ruchu drogowego. Swoją nieznajomością przepisów stwarza zagrożenie dla innych kierujących!

Motorowerem mogą kierować osoby w wieku co najmniej 14 lat. Od dnia 19 stycznia 2013 roku, dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania motorowerem przez osobę w wieku od 14 do 18 lat jest prawo jazdy kat. AM, lub prawo jazdy dowolnej kategorii. Jeśli ktoś ukończył 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku, może jeździć na motorowerze na starych zasadach, czyli bez uprawnień.

Źródło: KPP Kętrzyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages