Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Uczniowie z Kruszewca zamieniają nudę na radość

2018-10-24 09:23:50 (ost. akt: 2018-10-24 10:11:41)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Uczniowie klas I-III SP w Kruszewcu biorą udział w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanym przez sieć dyskontów, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów.

Jest ono bardzo zalecane i korzystne nie tylko młodym ludziom. Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Dzięki książkom uczymy się, mądrzejemy, podróżujemy, marzymy, wyobrażamy sobie, przeżywamy losy innych.

Z tego też powodu wychowawcy wraz z uczniami klas I-III postanowili przystąpić do konkursu, którego warunkami było m.in. zorganizowanie Dnia Głośnego Czytania w szkole. W tym zadaniu wzięło udział łącznie 130 osób: uczniów, rodziców i nauczycieli. Organizacją tego dnia w szkole zajęła się Barbara Wiłkowska. Poza tym, w zależności od poziomu klasy, każdy uczeń klas I- III wykonał pracę polegającą na narysowaniu historii, stworzeniu komiksu lub napisaniu opowiadania. Prace oraz relacja z obchodów Dnia Głośnego Czytania zostały zeskanowane i wysłane przez wychowawców.

Życzymy powodzenia i czekamy na efekty. Choć w zasadzie już są…, bo już weszliśmy ogromną bramą do krainy czytania, a „Lubić czytanie - to znaczy godziny nudów, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości”. Byłaby to piękna zamiana! Miejmy nadzieję, że niektórzy z niej skorzystają.

Elwira ŻukowskaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages