Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Uczniowie z Kruszewca uczą się pływać

2018-10-22 13:59:04 (ost. akt: 2018-10-22 14:16:52)

Autor zdjęcia: Elwira Żukowska

Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Kruszewcu biorą udział w programie „Umiem pływać”, którego organizatorem jest fundacja Sport Life.

Celami programu są m.in. nabycie podstawowych umiejętności pływania oraz profilaktyka przeciwdziałania i korygowania wad postawy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu dla każdej z dwóch grup na basenie w Giżycku.

W ramach programu dzieci mają zapewniony bezpłatny dojazd, zajęcia nauki pływania, opiekę instruktorów oraz ratowników WOPR podczas zajęć. Zajęcia w ramach projektu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz zachęcanie i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Nad każdą grupą podczas wyjazdu opiekują się dodatkowo jako wolontariusze nauczyciele klas I-III SP w Kruszewcu


Elwira ŻukowskaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Elwira

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages