Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Dostawca i odbiorca nielegalnych papierosów przyłapani na gorącym uczynku

2018-10-19 09:24:06 (ost. akt: 2018-10-19 09:41:19)

Autor zdjęcia: archiwum w-mosg

18 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach na jednej z posesji w powiecie kętrzyńskim ujawnili papierosy z przemytu na blisko 100 tys. zł. Wpadł na gorącym uczynku obywatel Rosji, który przywiózł nielegalny towar 71-letniemu mieszkańcowi tego powiatu.

Patrol Straży Granicznej zauważył wjeżdżający na prywatny teren samochód osobowy marki Mercedes. Po chwili kierowca zaczął rozkręcać drzwi, a następnie wyciągać poukrywane w nich papierosy. Funkcjonariusze Straży Granicznej widząc sytuację natychmiast wkroczyli na posesję. W pojeździe zaskoczonego 26-letniego obywatela Rosji ujawniono ponad 3 tys. sztuk papierosów z przemytu. Ponadto przeszukano garaż oraz pomieszczenia mieszkalne należące do właściciela nieruchomości. Funkcjonariusze SG znaleźli w nich ponad 140 tys. sztuk papierosów bez akcyzy oraz 22 butelki alkoholu.

Mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową, a dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: W-MOSG


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages