Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Rozmawiali z młodzieżą o handlu ludźmi

2018-10-18 23:00:33 (ost. akt: 2018-10-18 23:10:01)

Autor zdjęcia: w-mosg

Dzisiaj funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej spotkali się z młodzieżą szkolną w ramach Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi.

Tym razem funkcjonariusze Straży Granicznej zaprosili około 140 uczniów do kętrzyńskiego kina. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak niebezpiecznym zjawiskiem jest handel ludźmi oraz jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać, by nie stać się ofiarą tego przestępczego procederu.

Następnie młodzi ludzie obejrzeli oparty na prawdziwej historii film pt. „Zniewolony”. Dramat historyczny, ukazujący losy podstępnie uprowadzonego i wywiezionego do niewolniczej pracy mężczyzny. Młodzież obejrzała również wystawę dotyczącą form wykorzystywania drugiego człowieka.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej przypomina, że handel ludźmi to nie tylko prostytucja, ale form wykorzystywania drugiego człowieka jest o wiele więcej, m. in. handel dziećmi, narządami, tanią siłą roboczą, czy nielegalną adopcją. Jeżeli jesteś świadkiem takich przestępstw, powiadom nas o tym, np. korzystając z bezpłatnego telefonu interwencyjnego nr. 800 422 322.

Źródło: W-MOSG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages