Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

IV Parafiada Kętrzyńska o Puchar Starosty

2018-10-16 14:39:34 (ost. akt: 2018-10-16 15:23:27)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

13 października już po raz czwarty do piłkarskiej rywalizacji stanęły reprezentacje ministrantów z parafii naszego regionu.

Tegoroczna IV Parafiada Kętrzyńska o Puchar Starosty rozpoczęła się tradycyjnie Eucharystią w kościele św. Jacka Kapłana. Modlono się oczywiście za piłkarzy o grę w duchu fair-play, za licznych sponsorów i dobroczyńców ministranckiego turnieju. Parafiada wpisała się w kętrzyńskie obchody stulecia odzyskania niepodległości, więc jeden z kapłanów ofiarował mszę św. w intencji Ojczyzny.

O godz. 10:00 na hali Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji uroczyście wprowadzono i powitano drużyny z parafii: św. Jana Chrzciciela z Biskupca, św. Antoniego z Braniewa, św. Piotra i Pawła z Reszla oraz św. Jacka, św. Jerzego i św. Katarzyny z Kętrzyna. Po odśpiewaniu polskiego hymnu, utworzono dwie grupy na drodze losowania. Gdy zakończyły się pełne emocji mecze fazy grupowej, rozpoczęła się faza pucharowa. Pomimo rozegranych spotkań tempo kolejnych meczy było wysokie, jakby zawodnicy nie odczuwali zmęczenia. Pomocą służyli wolontariusze z Powiatowego Centrum Edukacyjnego oraz członkowie kętrzyńskiej służby liturgicznej, a sportową rywalizację obserwował starosta Jarosław Pieniak.

Najważniejszy był mecz finałowy. Po ostatnim gwizdku sędziego Andrzeja Klimowicza ze zwycięstwa cieszyli się ministranci z Reszla. Drugie miejsce zajęła parafia św. Jacka z Kętrzyna, a ostatnie miejsce na podium wywalczyła reprezentacja służby liturgicznej z parafii św. Katarzyny z Kętrzyna. Dzięki bardzo owocnej współpracy z panem Grzegorzem Spodarkiem nikt nie wyszedł bez nagrody, gdyż wręczono puchary, dyplomy, statuetki i niemal 50 medali. Następnie zawodnicy zregenerowali siły obiadem i nasycili się pączkami. Bogaci w doświadczenia ministranci - piłkarze powrócili do swoich domów z zamiarem walki o zwycięstwo w przyszłorocznej Parafiadzie.

Ks. Piotr WasilewskiPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages