Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Policjanci zabezpieczyli granat z okresu II wojny światowej

2018-10-15 18:57:06 (ost. akt: 2018-10-15 19:47:52)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Okazuje się, że pozostałości z czasów II wojny można znaleźć jeszcze dziś, nawet podczas spaceru. O takim znalezisku poinformował policjantów mieszkaniec Kętrzyna, który podczas wycieczki rowerowej natknął się na skorodowany granat ręczny. Niewybuch został zabezpieczony przez policjantów do czasu przyjazdu saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

To nie pierwszy taki przypadek, kiedy odnaleziony został niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Wielokrotnie mieszkańcy naszego regionu odnajdują tego typu niebezpieczne przedmioty podczas wykonywania prac polowych, czy też podczas spacerów.

W sobotę, 13 października na obszarze miejskim Kętrzyna na znalezisko natknął się mieszkaniec miasta. Mężczyzna podczas wycieczki rowerowej z dziećmi zauważył przedmiot, który był obłocony i skorodowany lecz przypominający granat, natychmiast powiadomił policję. Przybyły na miejsce policyjny pirotechnik stwierdził, że jest to granat ręczny odłamkowy RG42 konstrukcji radzieckiej. Funkcjonariusze do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli znalezisko.

Przypominamy!

W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić lecz natychmiast zadzwonić na policję. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i natychmiast przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom, np. policji.

Informując o niebezpiecznym znalezisku należy precyzyjnie określić miejsce odnalezienia, określić co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość, podać telefon lub adres kontaktowy do osoby informującej o znalezisku.

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policję, która potwierdzi, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomi o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczy miejsce do czasu ich przybycia.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Harry #2602779 | 37.47.*.* 15 paź 2018 22:04

    A ta naruszona gleba to od rowerów? Ostatnimi czasy po wejściu w życie ustawy o poszukiwaniu skarbów detektorami metalu to często "grzybiarze" i "spacerowicze" znajdują takie rzeczy. Dziwne.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages