Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Policyjny dozór dla sprawcy rozboju na 15-latku

2018-10-12 16:09:50 (ost. akt: 2018-10-12 16:37:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Kętrzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna ukradł telefon komórkowy, grożąc przy tym pobiciem. Prokurator Rejonowy w Kętrzynie zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju wobec 19-letniego mieszkańca Giżycka. Mężczyzna jest podejrzany o to, że w czwartek, 4 października w Kętrzynie na terenie „skateparku”, grożąc użyciem przemocy małoletniemu mieszkańcowi Kętrzyna, zażądał od niego telefonu komórkowego o wartości 600zł. W wyniku podjętych działań kętrzyńscy policjanci ustali sprawcę tego czynu, a następnie zatrzymali i postawili mu zarzut rozboju.

- Rozbój to jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko mieniu. Zagrożenie karą w przypadku tego przestępstwa sięga aż 12 lat pozbawienia wolności, zaś minimalny wymiar kary to 2 lata - przypomina st. sierż. Anna Baluta p.o Rzecznika Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages