2018-10-09 15:56:24(ost. akt: 2018-10-10 08:11:28)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Drużyny z powiatu kętrzyńskiego nie zaliczą tego weekendu do zbyt udanych. Trzy punkty udało się wywalczyć jedynie reszelskim Orlętom. Nie zawiodły też kętrzyńskie piłkarki.
IV liga

Nie powiodło się całkowicie naszym czwartoligowcom. Granica Kętrzyn przegrała u siebie z GKS - em Wikielec 0:2. MKS Korsze uległ również na własnym terenie Jeziorakowi Iława 1:2. Goście pierwsi objęli prowadzenie, jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Konrad Juraniec. Taki wynik utrzymywał się przez niemal całą drugą połowę. Jeziorak przeważył szalę zwycięstwa na swoją stronę w doliczonym czasie gry.

Klasa okręgowa

Ostre strzelanie urządziły sobie reszelskie Orlęta. Rozstrzelany został Mazur Wydminy aż 6:0. Nie udał się wyjazd Wilczkowi Wilkowo do Dobrego Miasta. Miejscowy DKS okazał się lepszy i wygrał 4:1.

A - klasa

Aż 10 bramek padło w meczu Juranda Barciany z Kłobukiem Mikołajki. Obie drużyny podzieliły się nimi sprawiedliwie 5:5. Gole dla drużyny z Barcian zdobyli: Bartosz Szuchalski x2, Łukasz Żółtowski, Adam Segin i Damian Wołosz.

B - klasa

Dużą ilość goli zafundowali też kibicom drużyny Szansy Reszel i Pogoni Ryn. W Rynie padł remis 3:3. Brami dla Szansy zdobyli: Patryk Janowski i dwie Patryk Graczykowski.

III liga kobiet

Piłkarki MKS MOSiR Kętrzyn pokonały Stomil II Olsztyn 1:0. Zwycięską bramkę zdobyła Roksana Bubrowska. Sam mecz miał zacięty charakter. Iza Zaduszko zderzyła się z bramkarką gości w sytuacji sam na sam. Upadła tak nieszczęśliwie, że złamała obojczyk. Zawodniczki Stomilu też mocno ucierpiały podczas niedzielnego spotkania. Jedna z nich "oberwała" przypadkowo w żebra i długo nie podnosiła się z murawy. Na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło ją do szpitala.