Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Szpital z nowym sprzętem od WOŚP

2018-10-09 10:31:55 (ost. akt: 2018-10-09 10:39:15)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

Na wniosek Dyrektora Szpitala Powiatowego w Kętrzynie Jerzego Godlewskiego placówka otrzymała bezpłatnie sprzęt medyczny od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w postaci Bilirubinometru i Kardiotokografu (KTG).

Bilirubinometr trafił na Pododdział Noworodkowy 4 października . Jest nieinwazyjnym miernikiem żółtaczki. Służy do pomiaru zażółcenia tkanki podskórnej noworodków. Urządzenie podaje wynik w formie cyfrowej wartości, która jest bezpośrednio skorelowana z serum bilirubiną noworodków. Koszt aparatu to ok. 20 000 zł.

Natomiast Kardiotokograf zasilił 3 października br. Oddział Ginekologiczno- Położniczy. Umożliwia on monitorowanie akcji serca płodu wraz z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie wykonuję się w ramach opieki przedporodowej. Koszt urządzenia to ok. 25 000 zł.

W niedługim czasie szpital otrzyma jeszcze z WOŚP nowy aparat ultrasonograficzny, który zasili jeden z oddziałów. Stosowany będzie do obrazowania i diagnostyki wielu narządów wewnętrznych.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages