środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Temat muru znalazł swój szczęśliwy koniec

2018-10-04 11:49:19 (ost. akt: 2018-10-04 12:34:23)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

Sprawa feralnego muru oporowego przy ul. Jagiełły w Kętrzynie znalazła swój finał. Od kilku dni piesi i kierowcy nie muszą już narzekać na utrudnienia na tym odcinku.

Zobacz także: Murek w końcu do przebudowy Uszkodzony mur utrudnia na tym odcinku ruch pieszych i pojazdów. Wszystko wskazuje na to, że sprawa feralnego muru oporowego przy ul. Jagiełły znajdzie swój finał.
Zobacz także: Miasto nie pomoże powiatowi Mur oporowy rozpada się w wyniku osuwania się skarpy. Od kilku tygodni mieszkańców miasta intryguje rozwalający się mur oporowy przy ul. Jagiełły. Część uległa już destrukcji. Władze powiatu chcą go odbudować...
21 sierpnia Starostwo Powiatowe podpisało umowę na rozbiórkę i budowę muru oporowego na ul. Jagiełły w Kętrzynie. Wykonawcą była firma Bio-Stan Stanisław Skorupski z Kętrzyna. 2 października dokonano oficjalnego odbioru inwestycji. Rozwalony murek spowodował wyłączenie z ruchu odcinka chodnika oraz zwężenie jezdni, co utrudniało poruszanie się pieszym i kierowcom. Kwota inwestycji do nieco ponad 119 tys. zł. - Warty podkreślenia jest fakt, że wykonawca uwinął się z pracą przeszło 1,5 miesiąca przed terminem wynikającym z umowy - zauważa Łukasz Wiśniewski, wicestarosta kętrzyński.

Problem swoimi korzeniami sięga jeszcze pierwszej połowy 2017 roku. Wtedy to fatalny stan muru zasygnalizował jeden z mieszkańców miasta. Na przełomie listopada i grudnia część ogrodzenia uległa zawaleniu. Ulica Jagiełły jest ulicą powiatową. Wraz z przyległym do niej chodnikiem i murem podlega pod władze powiatowe.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Łomatkooo #2606511 | 188.146.*.* 22 paź 2018 00:03

  A dlaczego jakiś ochydny prefabrykat. Czy nie można było zrobić z kamienia? Wszystko psujecie w tym mieście co miało jakiś urok.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jaa #2595374 | 37.248.*.* 5 paź 2018 20:17

  Ponad 119 tys.? To chyba przesada.. A wszystko z naszych pieniedzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages