Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Młodzież dumna z Biało-Czerwonych

2018-10-05 13:30:00 (ost. akt: 2018-10-05 13:43:57)
Młodzież już po raz drugi postanowiła oddać hołd polskim siatkarzom

Młodzież już po raz drugi postanowiła oddać hołd polskim siatkarzom

Autor zdjęcia: Jarosław Olejnik

To czego dokonali polscy siatkarze 30 września zdarza się tylko nielicznym. Obronili wywalczony w 2014 roku tytuł Mistrzów Świata. Mamy powody do dumy. Młodzież ze "starego ogólniaka" zorganizowała Dzień Dumy Narodowej.

Tradycyjnie nasi zawodnicy dostarczyli kibicom wiele emocji, ale też i nerwów. Były chwile zwątpienia. Jednak zarówno siatkarze, jak i ich fani pokazali, że są niepokonaną siłą. Bez wielkich stref kibica, w domach i pubach wielbiciele piłki siatkowej do końca wierzyli w naszą drużynę. Radość ze zdobytego tytułu i dumę wyrażano na wiele sposobów.

Już cztery lata temu, 26 września 2014 po dobyciu pierwszego tytułu w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie zapanowała biało-czerwona euforia. Tego dnia uczniowie i nauczyciele po raz pierwszy obchodzili Dzień Dumy Narodowej z okazji zdobycia przez naszych wspaniałych siatkarzy tytułu Mistrzów Świata. Inicjatywa zrodziła się spontanicznie kilka dni wcześniej, jako chęć wyrażenia radości z tego spektakularnego osiągnięcia. Nauczyciele i uczniowie przynieśli tego dnia do szkoły emblematy i gadżety kibicowskie, szaliki, czapeczki, koszulki. Niektórzy pomalowali sobie twarze w barwy narodowe. Na korytarzach i w klasach rozbrzmiewały przyśpiewki kibiców. — Był to nasz gest wdzięczności złożony naszym wielkim bohaterom — mówią uczniowie.

Teraz, po czterech latach, przyszedł czas na powtórkę. Biało - Czerwoni ponownie zdobyli złoty puchar. W finale ponownie pokonali Brazylię. Również w kętrzyńskim "starym ogólniaku" ponownie zorganizowano Dzień Dumy Narodowej. Akcja odbyła się 1 października. Uczniowie "skrzyknęli się" dzień wcześniej na facebooku. W dodatku jeszcze przed finałowym meczem. Chcieli oddać hołd naszym sportowcom bez względu na wynik. Ci postanowili sprawić nam niespodziankę. — Cztery lata temu polscy siatkarze zdobyli Mistrzostwo Świata. Cztery lata temu po tym sukcesie w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowaliśmy Dzień Dumy Narodowej. Wczoraj nasi siatkarze ponownie zdobyli złoty medal mistrzostw pokonując drużynę wielkiej Brazylii. Spontanicznie zorganizowaliśmy więc jeszcze raz biało-czerwony dzień w naszej szkole. Dziękujemy tym wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy poparli nasz pomysł i pojawili się dzisiaj w szkole w narodowych barwach. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki dzień w naszej szkole. Czekamy na kolejne sukcesy naszych reprezentantów. Dajcie nam następne powody do świętowania — zaapelowali na "fejsie" przedstawiciele uczniowskiego samorządu.
Efektem akcji jest wspólne zdjęcie nauczycieli i uczniów, zjednoczonych w wspólnym kibicowaniu.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages