Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

100 kilometrów rowerem na 100 - lecie Niepodległości Polski

2018-10-07 18:00:00 (ost. akt: 2018-10-07 18:58:21)
Rowerzyści w czasie rajdu zobaczyli m.in. pałac w Drogoszach

Rowerzyści w czasie rajdu zobaczyli m.in. pałac w Drogoszach

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Jubileusz 100 - lecia niepodległości Polski obchodzony jest w całym kraju na wiele sposobów. Uczniowie ZSO postanowili go uczcić rajdem rowerowym.

W obchodzić będziemy ważną dla Polaków rocznicę: 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wypełniając misję kształtowania w młodym pokoleniu postaw patriotycznych, miłości do ojczyzny i szacunku do symboli narodowych, nauczyciele ZSO w Kętrzynie zaproponowali swoim wychowankom rajd rowerowy pod hasłem 100 km na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

29 września uczniowie gimnazjum i liceum pod opieką pana Roberta Puczela i Sylwestra Gaciocha pokonali trasę Kętrzyn – Drogosze – Mołtajny – Asuny - Srokowo – Gierłoż – Kętrzyn, łącznie 108km. Pierwszym docelowym miejscem grupy były Drogosze, w których mieliśmy okazję zobaczyć wybudowany w XVIII wieku pałac. Zachwyceni konstrukcją zrobiliśmy zdjęcie i ruszyliśmy dalej w kierunku Mołtajn. Stamtąd po kilkunastominutowej przerwie pojechaliśmy do Asun, gdzie mieliśmy przyjemność zobaczyć na własne oczy granicę Polski z Rosją. Następnym punktem trasy było Srokowo, w którym uzupełniliśmy zapasy wody, porozmawialiśmy i jednocześnie odpoczęliśmy. Zmotywowani postawiliśmy sobie kolejny cel, Gierłoż. Około godziny 15:00 zawitaliśmy w Wilczym Szańcu, gdzie czekało na nas rozpalone ognisko, nad którym upiekliśmy, a następnie zjedliśmy kiełbaski z ogromnym smakiem. Rozgrzani ciepłym posiłkiem i napojem przejechaliśmy ostatnie 10 kilometrów trasy, wracając tym samym do miejsca startu. Po przebyciu 108 km dotarliśmy na metę kilka minut po godzinie 16.

W ocenie uczniów rajd okazał się świetną przygodą i pozwolił im aktywnie spędzić wolny czas. Młodzież swoją postawą pokazała innym, że ważne wydarzenia można upamiętniać na różne ciekawe sposoby. Do tych śmiałków należeli: Maciej Kamiński, Bartosz Goluch, Kacper Winiarski, Jakub Piliszko, Cezary Sternicki, Szymon Opoka i Daniel Mączyński. Wszyscy wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnym tego typu przedsięwzięciu. Pomysłodawcom gratulujemy ciekawej inicjatywy, a Nadleśnictwu Srokowo w imieniu uczestników wyprawy dziękujemy za gościnę i poczęstunek.

ZdsPSZ

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brawo #2596562 | 37.8.*.* 7 paź 2018 18:48

    to jest już bardzo przyzwoity dystans. No i teraz polecam wydłużać się ;) Ja bardzo lubię takie rowerowe wycieczki. Można Europę i świat zjechać naprawdę za grosze. Pomyślcie o tym. Sakwy, sprawny rower, dobra pogoda i witaj przygodo :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages