Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Rozpoczął się proces byłej dyrektor SOS-W

2018-10-03 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-03 10:27:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Ewa J., była dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kętrzynie jest oskarżona o podrobienie testamentu i składanie fałszywych zeznań.

Zobacz także: Dyrektor na bakier z prawem ? W kętrzyńskim SOSW szykują się zmiany. Kto zostanie nowym dyrektorem? Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy będzie miał nowego dyrektora. Niedawny konkurs na to stanowisko, który wygrała dotychczasowa szefowa Ewa J. został...
Przed Sądem Rejonowym rozpoczął się jej proces. Pierwsza rozprawa odbyła się 25 września. — Sąd na pierwszym posiedzeniu przesłuchał 5 świadków i odroczył rozprawę do 16 października — informuje Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

O co oskarżona jest dotychczasowa dyrektor? Oskarżonej w sprawie Ewie J. przedstawiono dwa zarzuty. W 2016 r. podrobiła dokument w postaci testamentu spadkodawcy A.S. w celu użycia go za autentyczny, a następnie przekazała podrobiony przez siebie dokument innej osobie, aby użyła go jako autentyczny. 19 lipca 2017 r., składając w komendzie policji zeznania mające służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym, zeznała nieprawdę. Sprawa wpłynęła do Sądu Rejonowego w Kętrzynie w dniu 30 maja. W tej samej sprawie oskarżone są również dwie inne osoby.

— Czyny zarzucane Ewie J., związane z fałszowaniem dokumentu i używaniem go za autentyczny, zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Z kolei przestępstwo polegające na złożeniu fałszywych zeznań jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jeżeli sprawca zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę z obawy przed odpowiedzialnością karną grożącą jemu samemu lub jego najbliższym, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 — mówi Żegarska.

Przypomnijmy, że Ewie J. z końcem sierpnia 2018 skończyła się 5 - letnia kadencja. Procedurę konkursową w celu wyłonienia nowego dyrektora Starostwo Powiatowe rozpoczęło już pod koniec kwietnia. Przystępując na przełomie maja i czerwca do konkursu Ewa J. złożyła oświadczenie, że nie toczy się przeciwko niej postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego. Dyrektorka okazała się być jedyną kandydatką i na początku czerwca wybrano ją ponownie na to stanowisko. Jednak już 20 czerwca na biurko starosty trafiło pismo z Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie o zakończeniu postępowania przeciwko Ewie J. oraz skierowania przeciwko niej aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego w Kętrzynie. W związku z tym Zarząd Powiatu unieważnił wyniki postępowania. Kolejny konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia. Aktualnie obowiązki dyrektora pełni Aneta Dunaj.

Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages