Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Pijany i bez uprawnień, kierował ciągnikiem rolniczym powodując dwa zdarzenia drogowe

2018-10-01 22:19:26 (ost. akt: 2018-10-01 22:43:02)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który pijany i bez uprawnień kierował ciągnikiem rolniczym. Ponadto kierujący był sprawcą dwóch zdarzeń drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

W piątek, 28 września po godzinie 20:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony, że w miejscowości Martiany na prostym docinku drogi W592 miało miejsce zdarzenie drogowe. We skazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali kierowcę ciągnika. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przypiętym pługiem jadący w kierunku Kętrzyna, w trakcie wymijania doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki Audi. W wyniku zderzenia kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Mieszanka gminy Ełk z obrażeniami została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie.

Kierujący ciągnikiem 38-latek uciekając z miejsca zdarzenia pozostawił na jezdni nieoświetlony pojazd co spowodowało, że kierująca 32-letnia mieszkanka Kętrzyna jadąca od strony Giżycka, najechała na znajdujący się na jezdni pług rolniczy. Kobieta została odwieziona do Szpitala Powiatowego w Giżycku. Kierujący ciągnikiem znajdował się pod działaniem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

38-latek został przewieziony do szpitala w Kętrzynie gdzie pobrano od niego krew do badania. Pojazd został zholowany na parking strzeżony na koszt właściciela. Policjanci wyjaśniają przyczyny i oko-liczności tego zdarzenia.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Policjanci wciąż przypominają, że bardzo surowo podchodzą do pijanych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

Źródło: KPP Kętrzyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages