Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Jest trzeci kandydat do burmistrzowskiego fotela

2018-10-02 22:00:00 (ost. akt: 2018-10-02 22:45:00)
Rafał Rypina (z prawej) czekał z oficjalnymi informacjami do ostatniej chwili

Rafał Rypina (z prawej) czekał z oficjalnymi informacjami do ostatniej chwili

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

O trzecim kandydacie na włodarza miasta mówiono nieoficjalnie od dawna. Rafał Rypina potwierdził swój start w wyborach dosłownie w ostatniej chwili.

Zobacz także: Hećman kontra Niedziółka. Walka oficjalnie rozpoczęta Hećman kontra Niedziółka. Walka oficjalnie rozpoczęta Już za miesiąc zadecydujemy, kto będzie nas reprezentował w radach miejskich, gminnych i powiatowych. Wybierzemy też burmistrzów i wójtów. Swoje konwencje...
Termin zgłaszania w Państwowej Komisji Wyborczej kandydatów m.in. na burmistrzów minął 26 września. To właśnie tego dnia po południu oficjalnie o kandydowaniu na włodarza Kętrzyna poinformował Rafał Rypina, startujący z listy Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym dołączył do dwóch innych kontrkandydatów: Ryszarda Niedziółki (KWW "Aktywny Samorząd") oraz aktualnego burmistrza Krzysztofa Hećmana (KWW Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa).

W przeciwieństwie do rywali Rypina zrezygnował z organizacji konwencji wyborczej. Nie było więc tłumów ludzi, multimediów, nominacji na kandydatów czy transmisji. Był krotki briefing prasowy, na którym zaprezentował się w asyście kilkorga kandydatów na radnych powiatowych i miejskich. – Ruszamy z czystą i uczciwą kampanią, bez kopania się po kostkach – na samym początku swojego wystąpienia powiedział Rafał Rypina. Swoją prezentację zaczął od tego, co jego zdaniem jest w mieście na "nie" wymieniając m.in. brak obwodnicy, problemy z komunikacją miejską, brak miejsc pracy, jak również wytykając nepotyzm i kumoterstwo. Na "tak" ma być jego program. - Ja chcę rozwiązać problem bezrobocia i wiem, jak to zrobić. Od 2014 roku posiadam kompleksowy plan naprawy gospodarczej naszego miasta - zapewnia kandydat.
Chce postawić również na miejski program tanich mieszkań, reformę komunikacji miejskiej, przywrócenie właściwego oświetlenia ulicznego czy budowę obwodnicy. - Komunikacja wymaga zmian. Autobusy dojeżdżałyby na każde osiedle, również w niedziele. Po mieście jeździlibyśmy z częstotliwością 10 - 15 minut, a w niedziele jedną linią objeżdżającą całe miasto co pół godziny - snuje wizję Rypina. Jego zdaniem Kętrzyn powinien aspirować do stolicy subregionu pomiędzy Olsztynem, a Ełkiem.

Ze strony zgromadzonych mediów padło aż... jedno pytanie. Dotyczyło ono konkretnego pomysłu na wspieranie lokalnych przedsiębiorców przez samorząd. - Nie możemy Kętrzyna, który ma jeszcze atuty turystyczne, zalewać wkoło blaszanymi fabrykami czy halami produkcyjnymi. W ramach zrównoważonego rozwoju jesteśmy w stanie wesprzeć każdą dziedzinę - odpowiedział krótko Rypina.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages