Granica w ćwierćfinale, Korsze za burtą

2018-09-13 14:08:55(ost. akt: 2018-09-13 15:36:58)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

W środę 12 września rozegrano mecze 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do walki stanęły dwie drużyny z naszego powiatu.
Granica Kętrzyn na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego zmierzyła się z odwiecznym rywalem "zza miedzy" - Mrągowią Mrągowo. To nie był dobry mecz. Granica z trudem "wyrwała" zwycięstwo. Styl gry obu drużyn nie zachwycał. Jednak to goście pierwsi w 21. minucie objęli prowadzenie po strzale Spirydona. Kętrzynianie "obudzili się" dopiero w końcówce pierwszej połowy. Tuż przed przerwą prezent sprawił nam młody bramkarz Mrągowii, który strzał Mariusza Machniaka przepuścił między nogami. Zawodnicy Mrągowii protestowali, ponieważ sędzia boczny wcześniej sygnalizował pozycję spaloną naszego zawodnika. Główny arbiter spotkania jednak bramkę uznał i obie drużyny schodziły do szatni z remisem 1:1.

W drugiej połowie przeważali głównie piłkarze Granicy. Drugiego gola, ponownie między nogami golkipera gości zdobył Łukasz Swacha Sock i mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:1.

Awansu niestety nie udało się wywalczyć MKS - owi Korsze. Na własnym stadionie piłkarze przegrali po wyrównanym meczu ze Zniczem Biała Piska 1:2. Bramkę dla drużyny z Korsz zdobył Mariusz Gąsiorowski.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane wiosną 2019. Wśród potencjalnych rywali Granicy są: Concordia Elbląg, Znicz Biała Piska, Mazur Ełk, Błękitni Orneta, GKS Wikielec, Huragan Morąg i Śniardwy Orzysz.