Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kolejna decyzja w sprawie śmierci strażaka

2018-09-16 11:20:00 (ost. akt: 2018-09-16 11:48:38)
Maciej Ciunowicz był nie tylko strażakiem, ale też m.in. krwiodawcą.

Maciej Ciunowicz był nie tylko strażakiem, ale też m.in. krwiodawcą.

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

Dowódca strażaka, który poniósł śmierć w wyniku wypadku podczas ćwiczeń w Kętrzynie zostanie wydalony ze służby. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. Oskarżony ma 14 dni na odwołanie.

Taką decyzję podjęła na swoim kolejnym posiedzeniu komisja dyscyplinarna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Jednak na oficjalne potwierdzenie tego postanowienia trzeba poczekać aż się ono uprawomocni. — Zgodnie z naszymi przepisami dopiero wtedy możemy oficjalnie informować o szczegółach — informuje krótko st. kpt. Rafał Melnyk, rzecznik prasowy KW PSP w Olsztynie

Przypomnijmy, że 14 czerwca kętrzyńscy strażacy odbywali szkolenie z ratownictwa wysokościowego z wykorzystaniem skokochronu. Zajęcia miały obejmować jedynie rozkładanie i składanie urządzenia służącego do amortyzacji skoków z wysokości. Niestety, doszło do wypadku. 23-letni strażak, Maciej Ciunowicz, po skoku na skokochron, trafił z obrażeniami do szpitala. Miesiąc później zmarł. W szeregach Państwowej Straży Pożarnej był dopiero dziewięć miesięcy, jednak pożarnictwem interesował się od dziecka. Przez wiele lat związany był z Ochotniczą Strażą Pożarną w Dobrym Mieście.

43-letni młodszy kapitan Marcin L. był dowódcą siedmioosobowej grupy strażaków, którzy uczestniczyli w ćwiczeniach. Zarzut, który mu postawił prokurator dotyczy umyślnego niedopełnienia obowiązków poprzez dopuszczenie do szkolenia na wysokości wbrew zatwierdzonemu konspektowi zajęć i bez zapewnienia strażakom biorącym udział w szkoleniu odpowiedniego bezpieczeństwa. Za takie przestępstwo może trafić do więzienia na 5 lat. Grozi mu także odpowiedzialność karna za składanie fałszywych zeznań i namawianie do tego innych osób. Za to może dostać nawet 8 lat więzienia. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Giżycku.

Wojciech Caruk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Strażak emeryt #2581569 | 95.160.*.* 16 wrz 2018 15:21

    Prawidłowo kara musi być ciężka i uciążliwa jak się nie myśli co robi

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages