Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Rozpoczęcie roku szkolnego w Nakomiadach

2018-09-04 14:14:48 (ost. akt: 2018-09-04 11:48:05)

Autor zdjęcia: Andrzej Sydor

W poniedziałek 3 września dla  uczniów Szkoły Podstawowej w Nakomiadach zabrzmiał pierwszy dzwonek. Po mszy w miejscowym kościele odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Wśród nich przedstawiciel Komisji Oświaty Jadwiga Bazyluk, sołtys Tomasz Wyszomirski oraz ks. Andrzej Józwik.

Uczestników uroczystości przywitała dyrektor szkoły Olga Wanago. Wspomniała o zmianach kadrowych, zachęcała rodziców  oraz grono  pedagogiczne do dalszej współpracy i współdziałania. - To jest nasza wspólna szkoła, wspólne dobro o które musimy solidarnie dbać – podkreśliła dyrektor placówki.

W dalszej części swojego przemówienia odniosła się do tragicznych wydarzeń z września 1939 r. Zachęcała również obecnych do wzięcia aktywnego udziału w świętowaniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie przeczytała list od rzecznika praw dziecka Marka Michalaka oraz przekazała życzenia od Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas.

Andrzej Sydor


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages