Podsumowujemy piłkarski weekend

2018-09-03 22:16:17(ost. akt: 2018-09-03 23:36:31)
Granica Kętrzyn stoczyła zacięty bój o zwycięstwo nad Tęczą Biskupiec

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Nie próżnowali nasi ligowcy. W miniony weekend na sześć spotkań rozegranych przez drużyny z powiatu kętrzyńskiego, pięć zakończyło się sukcesami naszych piłkarzy. Do tego warta odnotowania jest druga z rzędu wygrana naszych piłkarek.
IV liga

To była udana sobota dla naszych czwartoligowców. MKS Korsze na własnym stadionie pokonał Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 4:1. Bramki zdobyli: Konrad Juraniec, dwukrotnie Piotr Kozłowski oraz Piotr Trafarski. Po ubiegłotygodniowej porażce z MKS - em pozbierała się kętrzyńska Granica. Tym razem podejmowali na stadionie przy ul. Kazimierza Wielkiego Tęczę Biskupiec. Wprawdzie to goście pierwsi zdobyli prowadzenie i utrzymali je do przerwy, jednak w drugiej połowie "wejście smoka" zaliczył Paweł Kowalewski strzelając dwa gole i dając ostatecznie zwycięstwo Granicy 2:1. Warto odnotować, że goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla jednego z zawodników.

Klasa okręgowa

W "okręgówce" powody do radości mają jedynie reszelskie Orlęta. W sobotę w Prostkach miejscowe Pojezierze uległo reszelanom 0:2. Bramki zdobyli: Kamil Jankiewicz i Mateusz Kozoń. Wilczkowi nie udała się wyprawa do Bartoszyc. Miejscowa Victoria pokonała drużynę z Wilkowa 2:1. Co ciekawe, to nasi reprezentanci pierwsi zdobyli gola. W 16. minucie Mariusz Grabowski wykorzystał rzut karny. Taki wynik utrzymywał się do przerwy. Jednak w II połowie gospodarze z nawiązką odrobili straty.

A - klasa

Niezłe strzelanie urządzili sobie piłkarze Juranda Barciany. W Warpunach rozstrzelali miejscową Falę 4:0. Bramki zdobyli: Dawid Kamecki, Bartosz Szuchalski, Daniel Nowicki oraz Łukasz Żółtkowski.

B - klasa

Drugie zwycięstwo odnotowała Szansa Reszel. Na swoim boisku reszelanie "pogonili" Pogoń Ryn 2:0 po golach Mariusza Kamińskiego i Antoniego Bondara.

III liga kobiet
W niedzielę na wyjeździe sukces odniosły piłkarki MKS MOSiR Kętrzyn. Dziewczęta odnotowały drugie zwycięstwo. Tym razem pokonały Stomil II Olsztyn 3:0. Wynik do przerwy ustaliły celnymi strzałami Martyna Trzcińska, Karolina Kozłowska oraz Izabela Zaduszko.