Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Służby walczyły z efektami załamania pogody

2018-08-30 16:00:00 (ost. akt: 2018-08-30 16:20:58)
Strażacy przez kilka godzin usuwali skutki załamania pogody.

Strażacy przez kilka godzin usuwali skutki załamania pogody.

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

24 sierpnia nad naszym powiatem przeszły intensywne opady deszczu i gradu połączone z silnym wiatrem i burzą. Przysporzyły one wiele pracy służbom

Tego dnia pełne ręce roboty mieli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhowie z OSP. — Odnotowaliśmy 18 interwencji. W działaniach ratowniczych udział brało 21 strażackich wozów, łącznie 113 strażaków. Większość działań polegała na wypompowywaniu wody z zalanych obiektów oraz usuwaniu powalonych drzew i naderwanych konarów oraz gałęzi zagrażających uczestnikom ruchu drogowego i pieszym. Wszystkie drzewa, konary usunięto, przejezdność dróg udrożniono — informuje bryg. Szymon Sapieha, komendant PSP w Kętrzynie.

Większość szkód, jakie powstały dotknęły niestety miasto Kętrzyn. Wiatrołom uszkodził trzy samochody na parkingu przy kinie "Gwiazda". Na miejscu działali strażacy z Kętrzyna i OSP Karolewo, policja, straż miejska oraz pracownicy PGK "Komunalnik". OSP Wilkowo pracowało przy zalanej piwnicy na ul. Niepodległości i wiatrołomie na ul. Reja w Kętrzynie. Kętrzyńscy strażacy interweniowali też przy uszkodzonym drzewie przy ul. Chrobrego. Do zalanych piwnic na terenie miasta zadysponowano też zastęp z OSP Drogosze. Ochotnicy z OSP Reszel usuwali konary na trasie Reszel - Czarnowiec.


Efekty załamania pogodowego to nie tylko powalone drzewa. Doszło również do wypadku drogowego. Po godz. 15.00 za Łankiejmami na wysokości Dłużca Małego kierująca autem osobowym zjechała z jezdni uderzając w drzewo. Kobieta została zabrana do szpitala. Do działań zadysponowano OSP Korsze, JRG Kętrzyn, JRG Bartoszyce, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję. Ochotnicy z Korsz chwilę po powrocie z miejsca wypadku zostali wezwani do alarmu czujki przeciwpożarowej w budynku Telekomunikacji przy ul. Mazurskiej w Kętrzynie. Dlaczego akurat oni? Większość pozostałych zastępów była w tym czasie zajęta usuwaniem skutków kapryśnej pogody.

Wojciech Caruk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages