Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Strzelanina na pikniku

2018-09-02 10:00:00 (ost. akt: 2018-09-02 11:37:50)
Pasjonatów strzelectwa nie brakuje. Zawody cieszą się rosnącą frekwencją.

Pasjonatów strzelectwa nie brakuje. Zawody cieszą się rosnącą frekwencją.

Autor zdjęcia: archiwum KS Alfa Kętrzyn

Snajperzy z Klubu Strzeleckiego "Alfa" Kętrzyn na nudę nie narzekają. Już po raz drugi zorganizowali wspólny piknik i zawody strzeleckie. Dla zaproszonych zawodników nie mieli litości. Dominowali w trzech konkurencjach

Klub Strzelecki "Alfa" Kętrzyn ma powody do dumy. 25 sierpnia udało się zorganizować II Zawody Strzeleckie, które odbyły się na strzelnicy Sokoła Ryn w miejscowości Canki. Do rywalizacji stanęło ok. 40 zawodników nie tylko z Kętrzyna, ale również m.in. z Rynu, Ostródy, Grodziska Mazowieckiego, Warszawy a nawet Szkocji - tyle, że tej położonej w województwie podlaskim. Pierwszą kategorią był pistolet sportowy. Polegała ona na strzelaniu z pistoletu lub rewolweru bocznego zapłonu z mechanicznymi otwartymi przyrządami celowniczymi — postawa stojąca, chwyt dowolny, 13 strzałów w czasie 10 minut, ocenianych 10 najlepszych przestrzelin, maksymalnie do uzyskania 100 pkt, odległość 25 m, tarcza TS–2. Najlepszy wynik uzyskał Henryk Lachowicz z Alfy Kętrzyn, wyprzedzając na podium kolejno swojego kolegę klubowego Bolesława Bagińskiego oraz Rafała Kwiatkowskiego z Bellony Grodzisk Mazowiecki.

Drugą konkurencją był karabin sportowy. Polegała ona na strzelaniu z karabinu bocznego zapłonu z mechanicznymi zamkniętymi przyrządami celowniczymi — postawa leżąca, 13 strzałów w czasie 10 minut, ocenianych 10 najlepszych przestrzelin, maksymalnie do uzyskania 100 pkt, odległość 50 m, tarcza TS–1. Tutaj najlepszy był reprezentujący Alfę Marcin Mazur. Na podium wyprzedził kolejno dwóch zawodników Marksmana Szkocja: Patryka Kotarskiego i Marka Tylendę.

Konkurencja 3 - guna na czas polegała na strzelanie na czas do 15 metalowych celów reaktywnych i 5 rzutków: pistolet centralnego zapłonu 5 strzałów, karabin centralnego zapłonu 5 strzałów, strzelba gładkolufowa 10 strzałów. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się kolejny zawodnik Alfy, Michał Wyrozębski. Tuż za nim na podium stanął Michał Kamiński z Alfy oraz Jarosław Kotarski z Marksmana Szkocja.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężył Marcin Mazur. — Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Ogólnie to była bardzo fajna impreza. Poziom we wszystkich konkurencjach był dosyć wyrównany. Cieszę się, że akurat to mi dopisało szczęście i udało mi się wygrać jedną z nich oraz całe zawody — nie kryje radości zawodnik. W klasyfikacji generalnej za snajperem Alfy uplasowali się reprezentanci Marksamana Szkocja: Marek Tylenda i Piotr Wysocki.

Jak zawody ocenia prezes Klubu "Alfa". — Ciężko chwalić samego siebie. Bardzo pozytywnie oceniają nas sędziowie, którzy do nas przyjeżdżają. Ze strony naszych gości też zbieramy pochlebne recenzje. Na każdych zawodach widzimy coraz więcej zainteresowanych osób. Sami jesteśmy pasjonatami i wkładamy w to nasze serca i zaangażowanie — mówi Jarosław Kamiński.

Klub Strzelecki "Alfa" to sekcja, która funkcjonuje niecały rok i jest otwarta na wszystkich pasjonatów tego sportu. Klub jest zarejestrowany w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Informacje o działalności i kontakt można znaleźć na facebooku.


Wojciech Caruk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages