Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kto zawalczy o fotele? Rejestrują się kolejne komitety wyborcze w powiecie kętrzyńskim [AKTUALIZACJA]

2018-08-27 17:11:44 (ost. akt: 2018-09-04 16:01:28)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W poniedziałek (27.08) mija termin zgłaszania komitetów wyborczych wyborców. Mamy już ich listę, którą będziemy uaktualniać w miarę przybywania kolejnych zgłoszeń

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dużo wcześniej jednak wymaga się od przyszłych kandydatów zgłaszania komitetów. Na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej można na bieżąco śledzić stan rejestracji komitetów. Lista uaktualniana jest codziennie, a komitetów przybywa w miarę zbliżania się do ostatecznego terminu zgłoszeń.

MIASTO KĘTRZYN

Pierwszym zarejestrowanym komitetem z powiatu kętrzyńskiego był Komitet Wyborczy Wyborców "Aktywny Samorząd". Jego reprezentant Ryszard Niedziółka oficjalnie zapowiedział ubieganie się o fotel burmistrza Kętrzyna. KWW "Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa" zapowiada ujawnienie swojego kandydata na najważniejsze stanowisko w mieście już niedługo. Do walki tradycyjnie już staje KWW "Kętrzyn 2000" oraz KWW "Międzygminne Forum Samorządowe". Skład na dzień 27 sierpnia godz. 17.25 uzupełnia KWW Teresy Prokop. Cały czas pozostaje otwarte pytanie z czyjego ramienia o reelekcję ubiegać się będzie Krzysztof Hećman. Na co dzień jest szefem struktur powiatowych PSL, jednak przed laty to właśnie on powołał do życia "Kętrzyn 2000".

GMINA KĘTRZYN

Tutaj aktualnie zarejestrowane są cztery komitety: KWW "W Gminie W Kętrzynie", KWW Serafiny Białej, KWW "Nasza Gmina Kętrzyn" oraz KWW Barbary Bukowskiej.

GMINA KORSZE

W gminie Korsze zarejestrowano do tej pory trzy komitety: KWW "Dla Rozwoju Gminy Korsze", KWW "Porozumienie Dla Korsz" oraz KWW Tomasza Dudziaka.

GMINA RESZEL

W tym warmińskim miasteczku o kandydatach na stanowisko burmistrza w kuluarach mówiło się od dawna. Swoje komitety zarejestrowali: dotychczasowy włodarz Marek Janiszewski oraz dyrektor reszelskiego ZOZ - u Katarzyna Ślimak - Duda. O fotel powalczy też wystawiany przez KWW "Aktywny Samorząd" Michał Krasiński.

GMINA SROKOWO


Komitetami obrodziło w gminie Srokowo. Do tej pory zostało ich zarejestrowanych aż sześć. Są to: KWW "Zawsze Aktywni", KWW "Wspólne Dobro", KWW "Srokowo 2018 - 2023", KWW "Razem Dla Gminy Srokowo" oraz KWW Anny Klimaszewskiej.

GMINA BARCIANY

W gminie Barciany do tej pory zarejestrowano trzy komitety: KWW Leszka Puczkowskiego "Siódemka", KWW Marty Kamińskiej oraz KWW "Wspólnie Dla Gminy Barciany". W tym ostatnim przewija się nazwisko obecnego wójta Ryszarda Kozyry.

car
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages