Nasi na fali. Ligowy weekend pod znakiem zwycięstw

2018-08-20 16:45:52(ost. akt: 2018-08-22 21:50:00)

Autor zdjęcia: fot. internet

Miniony weekend upłynął pod znakiem piłki nożnej. Kluby z powiatu kętrzyńskiego mają powody do radości.
Nasi czwartoligowcy nie zawiedli. Kętrzynianie 18 sierpnia zmierzyli się w Miłomłynie z miejscową Tęczą. Spotkanie zakończyło się wygraną Granicy 3:0 po bramkach Krzysztofa Łokietka, Pawła Kowalewskiego i Marcina Swacha - Sock. Na uwagę zasługuje powrót do składu Strzelca drugiej bramki, który przy trzecim golu zaliczył asystę. Paweł Kowalewski to wychowanek klubu, który w ostatnich latach grał w Mrągowii Mrągowo, MKS - ie Korsze i Jurandzie Barciany. Dzięki zwycięstwu Granica jest aktualnie wiceliderem IV ligi, ustępując jedynie Concordii Elbląg.

MKS Korsze na własnym stadionie pokonał Zatokę Braniewo 4:2. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 po dwóch celnych strzałach Konrada Jurańca. Wprawdzie w 73 minucie goście doprowadzili do remisu, jednak ostatnie 5 minut spotkania należało do gospodarzy. Piotr Kozłowski i Marcin Filipowicz zapewnili zwycięstwo MKS - owi.

W klasie okręgowej również dwa zwycięstwa.
Orlęta Reszel pokonały 18 sierpnia u siebie Vęgorię Węgorzewo 4:1. Gole dla reszelskiej drużyny zdobyli kolejno: Patryk Policha, Andrzej Adamiak, Jakub Janowski i Paweł Romańczuk. Dzięki wygranej Orlęta zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

Wilczek Wilkowo wrócił z Barczewa z trzema punktami. Po zaciętym meczu i golach Adama Grabowskiego, Jakuba Kalisza i Mateusza Nicewicza drużyna z Wilkowa wygrała całe spotkanie 3:2.

W miniony weekend rozgrywki rozpoczęła A - klasa. Jedynym reprezentantem naszego powiatu jest tam Jurand Barciany, który 19 sierpnia w pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Warmiankę Bęsia 1:0.